×

Brutalny atak na olimpijczyka. Zmasakrowano mu twarz w centrum miasta

Brutalny atak na olimpijczyka. Zawodnik doznał straszliwego pobicia w centrum miasta. Twarz mężczyzny została zmasakrowana. Prawdopodobnie nigdy nie wróci do normalnego wyglądu. W sieci opublikował przerażające zdjęcia przedstawiające skalę obrażeń.

Zaatakowali go mężczyźni i kobiety

Jack Woolley to pierwszy, irlandzki zawodnik olimpijski w taekwondo. Młody mężczyzna niedawno zasłynął reprezentując swój kraj na igrzyskach w Tokio. Niestety jego osiągnięcia sportowe zostały przyćmione przez straszliwy incydent, którego ofiarą padł w centrum Dublina.

Sportowiec zaraz po okropnym zajściu poinformował swoich fanów na Instagramie o szczegółach pobicia. Woolley wyznał, że miły wieczór zakończył się przykrym wydarzeniem, które całkowicie zmieniło jego dotychczasowe życie. Wracając ze spotkania z przyjacielem, 22-latek został zaatakowany przez grupę agresywnych ludzi.

W jego poście w mediach społecznościowych czytamy:

W piątek wieczorem poszedłem na kolację z moim przyjacielem, a następnie do baru na kilka drinków. Wracając wzdłuż rzeki Liffey [przepływającej przez centrum Dublina – przyp. red.] grupka 8-12 mężczyzn i kobiet w wieku około 20 lat zaczęła atakować ludzi na promenadzie. Niestety padłem ofiarą tych przypadkowych ataków.

Woolley doznał rozległych obrażeń twarzy. Już w momencie pobicia zdawał sobie sprawę, że jego stan jest poważny. Na szczęście zdążył jeszcze wezwać pomoc i utrzymać świadomość. 

Na szczęście udało mi się zadzwonić po karetkę i zachować przytomność. Pomogli też moi przyjaciele. Cieszę się, że obaj są zdrowi i bezpieczni. Mam szczęście, że to się tak skończyło, bo słyszałem, że jedna z ofiar ataku zmarła po dźgnięciu nożem. Obecnie czekam w szpitalu na operację jamy ustnej. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wsparcie i miłe wiadomości. Mam nadzieję na szybki powrót do zdrowia. To było kilka ciężkich miesięcy. Co za dzień.

Mężczyzna opublikował w Internecie serię zdjęć, przedstawiających skalę obrażeń, aby przestrzec ludzi przed niebezpieczeństwem jakie czyha na nich w mieście.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jack Woolley 🦂 (@jack_woolley_tkd)

Brutalny atak na olimpijczyka

Irlandzka policja na razie wstrzymuje się z podawaniem informacji dotyczących ofiar oraz sprawców. Wiadomo jedynie, że trwa śledztwo, mające na celu wyjaśnienie sprawy. Wielu internautów jest przerażonych tym, co się dzieje, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy w mieście jest tak niebezpiecznie.

Boże, zróbcie coś z tym. To nie pierwszy raz, kiedy w centrum miasta dochodzi do takich ataków.

Lokalny polityk, John Lahart z republikańskiej partii Fianna Fail również odniósł się do sprawy.

Ten przerażający i niesprowokowany atak na Jacka Woolleya jest zarówno obrzydliwy, jak i głęboko niepokojący. Aż trudno w to uwierzyć, że zaledwie dwa tygodnie temu wszyscy życzyliśmy Jackowi sukcesu w sporcie, a teraz musimy życzyć mu zdrowia po tak okropnym ataku agresji. Wzywam służby, ale też władze wyższego szczebla, by przyjrzały się aktualnej liczbie policjantów, która pilnuje naszych ulic w centrum miasta.

Woolley jest pierwszym irlandzkim olimpijczykiem w taekwondo. Na igrzyskach w Tokio jednak nie zaprezentował się najlepiej, ponieważ przegrał już w pierwszej walce. W 1/8 finału w kategorii do 58 kg pokonał go Argentyńczyk Lucas Guzman.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jack Woolley 🦂 (@jack_woolley_tkd)

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij