×

Brutalnie zamordował 10-letnią Kristinę. Jakub A. nie pójdzie do więzienia?!

Nie sposób zapomnieć krzywdy, jaką Jakub A. wyrządził bezbronnej 10-latce. Mieszkańcy wsi Mrowiny na Dolnym Śląsku cały czas martwią się, że zabójca nie odpowie za swoje czyny. Brutalnie zamordował Kristinę, a sprawa nadal nie została zamknięta.

Finał, którego początkowo nikt się nie spodziewał

Tą zbrodnią jeszcze nie tak dawno, bo trzy miesiące temu, żyła cała Polska. Początkowo 10-letnia Kristina była uważana za zaginioną. Nie dotarła na lekcję śpiewu, co zaniepokoiło jej mamę. Niemal natychmiast wszczęła alarm. Już po kilku godzinach poszukiwań stało się jasne, że Kristinkę spotkała tragedia… Drobne ciało dziewczynki znalazła przypadkowa grupa spacerowiczów w lesie.

Znał swoją ofiarę

Sprawca z zimną krwią zadał dziewczynce kilkanaście ciosów nożem. Ciało porzucił w lesie i pozostawił obnażone, myśląc, że w ten sposób zmyli śledczych, że morderstwo ma podtekst seksualny, a sprawca jest pedofilem.

Jaki był motyw?

22-letni student podkochiwał się w mamie dziewczynki, a głównym motywem była zazdrość. Był przekonany, że to ofiara, 10-latka, stoi na drodze do jego szczęścia.

To Jakub A. brutalnie zamordował Kristinę. Poniesie karę?

Do zdarzenia doszło dokładnie 13 czerwca, zatem minęło już trochę czasu. Mieszkańcy Mrowin zaczynają coraz bardziej wątpić, że sprawca zostanie sprawiedliwie ukarany. Owszem, został szybko wytypowany jako sprawca i aresztowany, ale do dnia dzisiejszego nie wiadomo, czy stanie przed sądem.

Tak okrutnie zamordował Krysię i zadał tyle bólu jej rodzinie, a teraz wymiga się od kary? Pewnie udaje wariata i mu się upiecze – mówią sąsiedzi zamordowanej Kristiny

Uznają go za niepoczytalnego?

Mieszkańcy wsi tracą nadzieję na sprawiedliwy wyrok. Są przekonani, że Jakubowi A. upiecze się i zostanie sądzony jako osoba niepoczytalna.

Miał krewnych, którzy się leczyli. Ale jak trzeba być chorym, aby zrobić coś tak okropnego dziecku?! – mówi sąsiadka ofiary

Sprawa wciąż pozostaje otwarta

Przypomnimy tylko, że na przełomie sierpnia i września miała pojawić się kompletna opinia psychologiczna Jakuba A. Mamy 10 września, a opinii nadal brak.

Biegli zlecili wykonanie dodatkowych badań – powiedział prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy

Czy zabójca zamiast do więzienia, trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego? Niestety, wciąż nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Rodzina i mieszkańcy Mrowin pragną, aby Jakub A. odpowiedział za morderstwo.

Zaginięcie 11-letniej Darii

Bardzo podobna sprawa miała miejsce u naszych wschodnich sąsiadów, na Ukrainie. Daria zaginęła w tym samym czasie, co Kristina. Nawet wiek dziewczynek był do siebie zbliżony. 11-latka również zaginęła w drodze na dodatkowe zajęcia, były to lekcje tańca… Co takiego stało się z dziewczynką? Podobnie jak Kristina, została zamordowana. Ciało dziewczynki znaleziono po kilku dniach poszukiwań.

Może Cię zainteresować