×

73-latka płakała z bólu, a policjanci się śmiali. Wyciekło skandaliczne nagranie

Brutalne zatrzymanie 73-latki, która nie zapłaciła za zakupy. Sęk w tym, że kobieta choruje na demencję, a za zakupy miała zapłacić… 13 dolarów. Policjanci złamali kobiecie łokieć i wybili bark, a potem zostawili ją bez pomocy.

Szokujące zachowanie amerykańskiej policji

Amerykańska policja nie cieszy się dobrą reputacją. W ubiegłym roku przez Stany Zjednoczone przetoczyła się fala protestów ruchu Black Lives Matter, która rozpoczęła się po tym, jak policjant udusił czarnoskórego George’a Floyda. O sprawie zrobiło się głośno także w Polsce, ale Floyd nie jest jedyną ofiarą brutalności amerykańskich funkcjonariuszy.

Jak wynika z analizy medialnych doniesień, w 2018 roku w Niemczech z rąk policji zginęło 11 osób, w Australii 8, w Wielkiej Brytanii 3, a w Stanach Zjednoczonych aż 1000 osób! Policjanci znacznie częściej używają siły wobec Afroamerykanów. W wielu przypadkach użycie siły jest nieuzasadnione.

Brutalna interwencja policji
Twitter

Tak było i tym razem – do sieci wyciekło nagranie z amerykańską policją w roli głównej. Zachowanie funkcjonariuszy wzbudziło ogromne oburzenie wśród internautów.

Brutalne zatrzymanie 73-latki

73-letnią emerytką z demencją obezwładniono i skuto kajdankami, ponieważ… nie zapłaciła 13 dolarów za zakupy. 26 czerwca 2020 roku w mieście Loveland w stanie Kolorado, Karen Gardner kupiła kilka puszek napoju i detergent do prania. Gdy wychodziła z Walmart’u, zapomniała zapłacić za produkty, dlatego pracownicy sklepu wezwali policję.

Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, 73-latka… spacerowała i zbierała kwiaty. Z nagrania, które udostępniono w sieci, można wywnioskować, że kobieta jest spokojna i nie rozumie, o co chodzi policjantom. W pewnym momencie mówi, że „idzie do domu”. Policjanci najwidoczniej uznali, że to próba ucieczki.

Chwilę potem bezbronną i schorowaną emerytkę powalono na ziemię, skuto kajdankami, a następnie popchnięto twarzą na maskę radiowozu. Nagrania z tej interwencji to naprawdę przykry widok.

Policjanci kpili ze starszej kobiety

Traktowanie starszej kobiety z brutalnością i siłą, jaką można byłoby zastosować wobec rosłego mężczyzny, to nie koniec bulwersujących zachowań funkcjonariuszy. Podczas interwencji policjanci złamali emerytce rękę i wybili bark. Potem zamknęli kobietę w celi, gdzie siedziała na ławce z rękami skutymi za plecami. Na twarzy skulonej kobiety maluje się przerażenie i ból.

Funkcjonariusze nie udzielili Karen pomocy, w dodatku kpili z niej i wyraźnie bawiło ich to, że na nagraniu z interwencji słychać trzask łamanego ramienia kobiety.

Na poniższym nagraniu widać, jak jeden z funkcjonariuszy śmieje się i zwraca się do kolegów, drwiąc ze zdarzenia. Gdy jedna z funkcjonariuszek mówi, że nie podoba jej się to, co widzi, on odpowiada coś zupełnie przeciwnego: „I love it” – co w tłumaczeniu oznacza „Uwielbiam to”

Rodzina 73-latki mówi, że po traumatycznym zdarzeniu kobieta bardzo się zmieniła.

Nie wróciła już taka, jaka była wcześniej. To było dla niej zbyt wiele

– powiedziała jej synowa w „Denver Post”.

Trwa śledztwo w sprawie brutalnej interwencji policji

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij