×

Chwyciła 5-latkę za włosy i uderzyła jej głową o kredens. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń

Ojciec, którego córka uczęszczała do przedszkola w południowych Chinach, kilka dni temu ujawnił skandal, jaki miał miejsce w placówce.

Niedopuszczalna sytuacja

Wychowawczyni przedszkola Brown Wind Kindergarten w w Xiangtan w prowincji Hunan dopuściła się karygodnego czynu. Cała sytuacja została uchwycona dzięki kamerom bezpieczeństwa.

5-letnia Liao Ziyu pociągnęła siedzącą przed nią koleżankę za włosy. Gdy dziewczynka poskarżyła się nauczycielce, kobieta zareagowała w potworny sposób. Nagranie ujawnia, jak wychowawczyni siłą wyciąga dziewczynkę z krzesła i wlecze ją przez środek klasy. W trakcie szarpaniny 5-latka uderzyła głową w kredens.

Absurdalne wyjaśnienia

Na szczęście inny nauczyciel był w pobliżu i natychmiast wezwał pogotowie. Krwawiąca rana Liao Ziyu była głęboka na dwa centymetry, konieczne było założenie trzech szwów. Matka dziewczynki zgłosiła sprawę na policję, a ojciec powiadomił media.

Wychowawczyni została zatrzymana. Funkcjonariuszom wyjaśniła, że „czuje się niestabilna emocjonalnie”. Właśnie to rzekomo miało być powodem znęcania się nad 5-latką. Podczas obiadu puściły jej nerwy i zdecydowała się dać dziewczynce nauczkę.

Stanowisko szkoły

Przedstawiciele szkoły oficjalnie przeprosili rodziców Liao Ziyu za incydent. Doradca ds. bezpieczeństwa w przedszkolu przyznaje także, że w ostatnim czasie placówka borykała się z problemami związanymi z zarządzaniem.

Nauczycielka została aresztowana, a przedszkole zamknięto na czas śledztwa. Sprawą zajęło się także lokalne biuro oświaty

Może Cię zainteresować

zamknij