×

Bronisław Komorowski transportowany do szpitala! Co ze stanem zdrowia polityka?

Bronisław Komorowski transportowany do szpitala w stolicy — informuje Fakt. Były prezydent Polski jest zakażony koronawirusem. Co się dzieje ze zdrowiem polityka?

„To powinna być nauczka dla wszystkich”

Wiadomość o tym, że prezydent Komorowski jest zakażony koronawirusem, pojawiła się w mediach już ponad tydzień temu. O zakażeniu poinformował sam polityk.

Mam kaszel, podwyższoną temperaturę

– zdradził w rozmowie z Onetem.

Prezydent dodał także, że powinna to być nauczka dla wszystkich, że można zarazić się zupełnie przypadkiem.

Od początku epidemii w kraju Komorowski przebywał w swoim domu w Budzie Ruskiej, gdzie bardzo długo nie odnotowano żadnego zakażenia koronawirusem. Jak przyznał były prezydent, sądził, że może się tam czuć bezpiecznie. Dlatego informacja o zakażeniu była dla niego dużym zaskoczeniem. Komorowski wyznał, że nie wie w jaki sposób mogło dojść do zakażenia.

Bronisław Komorowski transportowany do szpitala

Jeszcze tydzień temu prezydent Komorowski czuł się dobrze.

Nie najgorzej przechodzę koronawirusa, jak na razie nie jest to gwałtowny przebieg

– mówił.

Co się teraz zmieniło?

Jak ustalił Fakt, dzisiaj były prezydent Bronisław Komorowski jest przewożony karetką do Warszawy.

Według informacji tabloidu, po kilku dniach stan zdrowia byłego prezydenta Polski pogorszył się na tyle, że trafił do szpitala w Sejnach na Podlasiu. Jednak dzisiaj zapadła decyzja o przetransportowaniu polityka do szpitala w Warszawie. Powodem nie jest jednak poważniejszy stan zdrowia Komorowskiego, a chęć zapewnienia mu lepszej opieki medycznej.

Decyzja o pilnym przewiezieniu pana prezydenta zapadła w Ministerstwie Zdrowia

– mówi rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Fakt cytuje również pracownika biura prezydenta, który mówi:

Pan prezydent jest w stabilnym stanie. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest transportowany do stołecznego szpitala, ponieważ tam będzie mieć zapewnioną jak najlepszą opiekę.

Teraz Bronisław Komorowski ma trafić pod opiekę prof. Andrzeja Horbana, który jest głównym doradcą premiera Mateusza Morawieckiego ds. COVID-19.

Przypomnijmy: w dzisiejszym raporcie resort zdrowia poinformował o zakażeniu ponad 22 tys. osób. Zmarło aż 626 pacjentów z COVID-19

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować