×

Bronisław Komorowski ma koronawirusa! Jak się czuje były prezydent Polski?

Bronisław Komorowski ma koronawirusa. O chorobie byłego prezydenta Polski poinformował serwis Onet. W jakim jest stanie?

Bronisław Komorowski ma koronawirusa

Jak informuje serwis Onet, były prezydent przeszedł pozytywnie test na koronawirusa. W rozmowie z serwisem Komorowski powiedział, że ma stan podgorączkowy i kaszle, jednakże jego stan jest stabilny. Od czasu wybuchu pandemii polityk przebywa w swoim domu znajdującym się w Budzie Ruskiej na Podlasiu.

W tamtejszym powiecie sejneńskim nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Jednakże taki stan zmienił się po licznych imprezach rodzinnych. Komorowski domyśla się, w jaki sposób się zaraził i to właśnie z powodu spotkania z najbliższymi.

Jak powiedział na koniec rozmowy z serwisem Onet:

To nauczka dla wszystkich, że można się zarazić zupełnym przypadkiem.

Były prezydent Polski

Bronisław Komorowski w polityce był od czasów PRL-u. W 1980 roku wstąpił do Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Od 1990 roku był prezesem Ligi Morskiej i funkcję tę pełnił aż do 2007. Pierwszy mandat poselski zdobył w 1997 roku jako kandydat AWS (Akcja Wyborcza Solidarność).

Marszałkiem Sejmu był w latach 2007–2010, później wygrał powszechne wybory prezydenckie jako kandydat PO. 24 maja 2015 drugiej turze wyborów Bronisław Komorowski pożegnał się ze swoim stanowiskiem przegrywając z Andrzejem Dudą.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować