×

Kobieta napisała wiadomość do macochy swojej córki. Powinien przeczytać ją każdy kochający rodzic

Prawda jest taka, że aby być szczęśliwym człowiekiem, nie można żyć w związku z osobą, której się nie kocha. Niestety, czasami przekonujemy się o tym zbyt późno, np. po narodzinach dziecka. A maluchy zawsze bardzo mocno przeżywają rozstanie swoich rodziców.

Najgorzej jest zwłaszcza wtedy, gdy byli partnerzy „rzucają sobie kłody pod nogi”. A mogą robić to naprawdę na wiele sposobów, począwszy od zwykłych uszczypliwości, a skończywszy na oczernianiu nowego ukochanego swojego byłego czy byłej…

Brittney Johnson ma bardzo konkretne podejście do tej delikatnej sprawy. Postanowiła, że podzieli się nim na Facebook’u ze swoimi znajomymi. Teraz przeczytało je już ponad 100 tysięcy osób. Mało tego! Kobieta bardzo im nim zaimponowała.

Przekonajcie się, dlaczego:

Do wszystkich matek, które wkurzają się, że nowa dziewczyna byłego traktuje jej dziecko, jak swoje własne.

Kurcze, naprawdę nie jest to to, czego chciałybyście dla swojego dziecka? Ja jednej nocy nawet modliłam się o to, aby właśnie taka była nowa kobieta mojego byłego, ojca mojej córeczki… Doskonale wiedziałam przecież, że moje dziecko będzie dorastać w dwóch domach.

Kayla jednak nie jest tą osobą, o którą prosiłam. Jest kimś znacznie więcej. Kiedy zaczynała szkołę pielęgniarską, Payton bardzo się nią zainspirowała. Kayla widząc to, próbowała zachęcić ją jeszcze bardziej! Kupiła jej nawet mini mundurek pielęgniarski. To było cudowne! Powiem Wam tak szczerze… Chcę wychować silną, inteligentną i wspaniałą kobietę. Dlatego chciałabym, aby była otoczona właśnie takimi wzorcami…

Dziękuję Ci Kayla za to, że pokazujesz Payton, jak gonić swoje marzenia, jak ciężko pracować i że trzeba się przygotowywać do testów, aby je zdawać. Dziękuję za to, że masz też czas, aby pojeździć z nią na rowerach i na robienie z nią burgerów nawet w najbardziej stresujących momentach Twojego życia.

Jesteś prawdziwym wzorem do naśladowania. Jesteś „bonusową mamą” mojego dziecka. Jestem z Ciebie dumna!

Droga Mamo, jeśli Ty także masz patchworkową rodzinę i możesz zobaczyć podobne rzeczy, a nie cieszy Cię to, zastanów się jeszcze raz, co jest najlepsze dla Twojego dziecka…

W taki sposób Payton ma więcej kochających osób wokół siebie. Czy matka po rozwodzie może chcieć czegoś piękniejszego dla swojego dziecka? To, że ma najlepszą przyjaciółkę we mnie, ale i w Kayli, jest tym, na co nasza mała P. naprawdę zasługuje.

Pomyślcie nad tym.

Na takie wyznanie może zdobyć się jedynie naprawdę mądra i kochająca swoje dziecko kobieta… Prawda?

Może Cię zainteresować

zamknij