Była żona Stallone urodziła 5. dziecko. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że ma 55 lat

Brigitte Nielsen to aktorka i była żona Sylwestra Stallone’a. Na szczególną uwagę w jej przypadku zasługuje w tym momencie jednak coś zupełnie innego. Otóż kobieta została mamą już po raz piąty. I nie byłoby w tym pewnie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że dziecko urodziła w wieku… 55 lat!

W końcu się doczekali

To pierwsze wspólne dziecko Brigitte Nielsen i jej męża, 39-letniego modela, Mattia Dessi. Narodziny dziewczynki nie były jednak wcale takie oczywiste. Para czekała na nie aż 10 lat. Mała Frida przyszła na świat dzięki metodzie in vitro.

Gratulujemy!

Our precious little Frida, our true love. ❤️

A post shared by Brigitte Nielsen (@realbrigittenielsen) on

Statystyki

Późne macierzyństwo staje się coraz bardziej popularne nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Jak pokazują sporządzone przez GUS statystyki, w 2017 roku tylko w naszym kraju matki po 40. roku życia urodziły aż 11 046 dzieci. Najstarsza z nich miała aż 55 lat. Jak wyglądało to wcześniej? Okazuje się, że zupełnie inaczej. Wystarczy, że cofniemy się 10 lat wstecz. W 2007 roku mamy 40+ urodziły 6 639 dzieci. To niemal połowa z tego, co odnotowano w poprzednim roku.

Jak myślicie, jak tego typu dane będą przedstawiać się za kolejną dekadę? Czy liczba mam, które urodziły po 40. roku życia podwoi się po raz kolejny?

Źródło: ofeminin.pl, r.search.yahoo.com | Fotografie: instagram.com, instagram.com