×

Mama robi zdjęcie Mikołajowi, który kładzie się na podłodze obok jej syna. Zdjęcie obiegło cały świat

Dla większości dzieci spotkanie ze Świętym Mikołajem to najważniejsze wydarzenie w dzieciństwie. To uczucie, gdy usiądzie się mu na kolanach i zwierzy ze swoich wszystkich marzeń, przebija każdą najlepszą zabawę.

Gdy dziecko czeka zniecierpliwione w kolejce do Mikołaja, rodzice zazwyczaj stoją tuż obok i denerwują się, czy wszystko pójdzie dobrze.

Niestety chory na autyzm 6-letni Brayden Deely nie ma takiej możliwości, aby przyjść do zatłoczonego marketu i wyczekiwać na postać z dalekiego kraju.

Autyzm sprawia, że niektóre dzieci zamykają się całkowicie w sobie i ciężko jest się z nimi porozumieć.

1

Trzy lata temu zdiagnozowano u chłopca autyzm. Ciężko było utrzymać z nim kontakt. Wszystko go rozpraszało, nie mówiąc o hałasie czy o stresie.

Dlatego tym bardziej mama była zdziwiona, gdy w centrum handlowym South Park jej synek spotkał się z Mikołajem i wcale przed nim nie uciekał.

2

Oczywiście nie chciał usiąść Mikołajowi na kolanach, bo to było stanowczo za dużo. Przebrany mężczyzna wcale nie był zniecierpliwiony.

Z pełnym spokojem próbował dotrzeć do chłopca. Najpierw zszedł z krzesełka i pokazał 6-latkowi zabawki. Następnie, chcąc zdobyć jego zaufanie, położył się obok niego na podłodze i zaczął się z nim bawić.

3

Mikołaj podbił serce malucha i sprawił, że Brayden mógł robić to, co inne dzieci.

Mama była poruszona tym gestem. Dla niej jej synek nie różni się niczym od innych dzieci. Także lubi tradycję, z tym, że nie świętuje jej w tak oczywisty sposób jak inni.

4

Spotkanie w centrum handlowym bez tłumu innych dzieci mogło być możliwe tylko dzięki organizacji Autism Speaks, która działa na rzecz dzieci z autyzmem.

Zorganizowano czas po zamknięciu, aby Brayden także miał szansę spotkać się ze Świętym Mikołajem.

„Naprawdę staraliśmy się stworzyć najlepszy klimat, jaki tylko mogliśmy sobie wyobrazić. Chcieliśmy, aby to było wyjątkowe przeżycie” – mówi Maeghan Pawley z Autism Speaks.

5

Zawsze warto być otwartym na potrzeby drugiego człowieka. Nie jesteśmy tacy sami i warto pamiętać o tych, którzy na co dzień mają odrobinę gorzej od nas.

Może Cię zainteresować

zamknij