Kategorie GwiazdyPolska

Brat Magdy Gessler żyje w biedzie. Sam zdecydował się na taki los

Magda Gessler to nie tylko znana wszystkim restauratorka, ale także malarka, właścicielka oraz współwłaścicielka kilkunastu restauracji, pisarka i felietonistka. Na brak pracy, a tym samym zarobki z pewnością narzekać więc nie może. Czy zastanawialiście się jednak kiedykolwiek, jak radzi sobie jej rodzeństwo? Okazuje się, że 63-letni Piotr Ikonowicz, brat Magdy Gessler, żyje w biedzie. Polski polityk i dziennikarz, zdradził, że wraz z żoną ledwo wiążą koniec z końcem. Przyznał również, że czasami dochodzi nawet do sytuacji, w której nie mają z czego opłacić rachunków, w skutek czego wyłączają im w mieszkaniu prąd.

Brat Magdy Gessler żyje w biedzie
Facebook

Brat Magdy Gessler żyje w biedzie

Zacznijmy od tego, że na pracę zarobkową Piotr Ikonowicz poświęca 2 do 3 godzin dziennie. Co robi przez ten czas? Pisze teksty do gazet, robi ekspertyzy i zajmuje się tłumaczeniami. Zarabia w ten sposób pieniądze, które pozwalają raczej na przeżycie niż życie. Resztę czasu, którego pozostaje mu w zasadzie bardzo dużo, przeznacza na działania społeczne. Jest świadomy tego, że taka kolej rzeczy ma swoją cenę. Dla przykładu, Piotr jeździ starym samochodem i wynajmuje mieszkanie bez centralnego ogrzewania, za które niejednokrotnie nie był w stanie zapłacić rachunków. Wierzy natomiast, że w ten sposób lepiej rozumie ludzi, którzy zgłaszają się do jego kancelarii, by uzyskać darmowych porad prawnych.

Wielu moich oponentów czy ludzi nastawionych niechętnie do faktu, że upominam się o prawa pokrzywdzonych przez system, pyta z czego ja się utrzymuję. Nie mogą się bowiem pogodzić z tym, że zamiast biegać za monetą mogę sobie pozwolić na poświęcanie większości mojego czasu na pomaganie innym. Są rozczarowani, że system kapitalistyczny nie zmusił mnie, jak wielu innych, do groszoróbstwa i egoizmu – tłumaczy brat Magdy Gessler

Brat Magdy Gessler żyje w biedzie
Facebook

Historia Piotra Ikonowicza

O Piotrze Ikonowiczu było niegdyś całkiem głośno. Był posłem na Sejm II i III kadencji, a także znanym działaczem Polskiej Partii Socjalistycznej – latach 1992-2001 był nawet jej liderem. Założył także swoje dwie partie: Nową Lewice w 2003 roku i Ruch Sprawiedliwości Społecznej w 2014 roku. Rok temu kandydował także na prezydenta Warszawy. W bieżącym roku startował z kolei w wyborach do europarlamentu.