×

Boże Ciało 2019: sklepy otwarte i zamknięte 20.06

Boże Ciało 2019: sklepy otwarte i zamknięte 20.06. Będzie można zrobić zakupy w czwartek? Czy w święto Bożego Ciała obowiązuje zakaz handlu? Czy w Boże Ciało będzie czynna Żabka? Będą w ogóle jakieś sklepy otwarte w Boże Ciało 2019? Odpowiadamy na te i inne nurtujące Was pytania przed długim czerwcowym weekendem.

zakaz handlu w święta
Imgur.com

Boże Ciało 2019: sklepy zamknięte

Boże Ciało w tym roku wypada 20 czerwca. To święto jest dniem ustawowo wolnym od pracy i obowiązuje zakaz handlu. Zamknięte będą galerie handlowe i supermarkety.

Za niestosowanie się do przepisów grozi grzywna, której wysokość waha się od tysiąca do nawet 30 tys. zł. Jednak, jak wykazują kontrole, wielu właścicieli sklepów i tak łamie ten zakaz.

Boże Ciało 2019 sklepy otwarte
Imgur.com

Czy 20 czerwca zrobimy zakupy w sklepach? Które sklepy czynne w Boże Ciało 2019?

Chociaż nie wszystkie, to jednak w Boże Ciało 2019 sklepy otwarte będą. Zależeć to będzie od właścicieli, bądź ajentów poszczególnych sklepów.

20 czerwca zakaz pracy obejmuje etatowych pracowników, ale klientów mogą obsługiwać zarówno sami właściciele punktów sprzedaży, ich bliscy, jak i osoby, które podpisały umowę-zlecenie lub umowę o dzieło.

Boże Ciało 2019 sklepy otwarte
Freepik.com

Boże Ciało 2019: sklepy Tesco

W Boże Ciało 2019 hipermarkety typu Tesco, Auchan, Lidl będą zamknięte. Całodobowe sklepy wielkopowierzchniowe będą czynne do środy (19.06) do północy i zostaną otworzone dopiero w piątek, po Bożym Ciele, o godz. 6:00.

Boże Ciało 2019: sklepy Żabka

Małe, osiedlowe sklepy, takie jak Żabka, Freshmarket czy Małpka mogą być (i zazwyczaj są) otwarte. Jednak o tym, czy i w jakich godzinach sklep będzie czynny, decydują ich poszczególni właściciele.

Warto pamiętać, że często w okresie świątecznym, godziny otwarcia Żabki (lub innych sklepików) są krótsze niż normalne dni pracy.

Boże Ciało 2019 sklepy otwarte
Imgur.com

Gdzie zrobić zakupy w Boże Ciało 2019?

W czwartkowe święto będą przede wszystkim pozamykane duże sklepy (hipermarkety, dyskonty spożywcze) oraz galerie handlowe.

Jednak poza osiedlowymi punktami sprzedaży, zakupy będzie można zrobić również na stacjach paliw i pobliskich sklepikach oraz w dyżurujących aptekach.

Poza tym, będą otwarte kawiarnie i restauracje.

Boże Ciało 2019 sklepy otwarte
Imgur.com

Galerie handlowe otwarte w Boże Ciało 2019

Mieszkańcy Szczecina i innych przygranicznych miejscowości, mogą zrobić zakupy 20 czerwca w niemieckich supermarketach. Bowiem ten czwartek jest u naszych sąsiadów normalnym dniem pracy. W związku z tym, w Niemczech można bez problemu zrobić w Boże Ciało 2019 zakupy, nawet w dużych dyskontach, czy galeriach.

Boże Ciało 2019: zakupy w długi weekend

Zakaz handlu obejmuje czwartek 20 czerwca, kiedy to wypada święto Bożego Ciała, a także następującą po nim niedzielę (23.06). W piątek i w sobotę sklepy będą czynne, jak w normalne dni pracy.

W Boże Ciało 2019 niektóre sklepy będą otwarte, ale zakupy lepiej zrobić wcześniej ?

zamknij