×

Pamiętacie serial „Tata, a Marcin powiedział”? Bohaterowie spotkali się po 20 latach!

Z pewnością nie każdy pamięta polski serial telewizyjny pt. „Tata, a Marcin powiedział”, który był emitowany przez blisko siedem lat. Kto natomiast pamięta, bez wątpienia kojarzy głównych bohaterów. Teraz, blisko 20 lat od emisji ostatniego odcinka, Mikołaj Radwan spotkał się z Piotrem Fronczewskim w „Pytaniu na śniadanie”. Jak dziś wyglądają bohaterowie „Tata, a Marcin powiedział”?

„Tata, a Marcin powiedział”

Polski serial telewizyjny był emitowany przez TVP1 od 15 października 1993 do 7 stycznia 2000. Krótkie, kilkuminutowe odcinki miały formę dialogu pomiędzy ojcem, w którego rolę wcielał się Piotr Fronczewski, a dorastającym synem (Mikołajem Radwanem). Każdy kolejny epizod rozpoczynał się od słów „Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział…”. Dialogi pomiędzy głównymi bohaterami cieszyły się ogromną popularnością, a część z nich w pamięci niektórych widów zapisała się do dnia dzisiejszego.

Chłopiec z serialu ma już dziś 34 lata. Wiemy, czym aktualnie się zajmuje

Mikołaj Radwan w latach 90. stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych chłopców w Polsce. Wszystko za sprawą wspomnianego wcześniej serialu, który otworzył mu drzwi do kariery aktorskiej. On sam wybrał jednak inną drogę. Dzisiaj Mikołaj ma 34 lata. I choć na próżno go dziś szukać w różnego rodzaju produkcjach telewizyjnych, radzi sobie w życiu świetnie. Pracuje bowiem jako programista gier komputerowych.

Bohaterowie „Tata, a Marcin powiedział” spotkali się po latach

Zarówno Mikołaj Radwan, jak i Piotr Fronczewski, zostali zaproszeni do programu „Pytanie na śniadanie”. Serialowy tata i syn mieli okazję po raz kolejny zobaczyć się po niespełna 20 latach od zakończenia emisji serialu. To było niezwykłe spotkanie! Spotkanie, które przywołało widzom śniadaniówki wiele wspaniałych wspomnień. W końcu tylko te pozytywne emocje towarzyszyły im podczas oglądania serialu.

Serial „Tata, a Marcin powiedział” był jednym z fenomenów polskiej telewizji lat 90. Kilkuminutowe odcinki, które miały formę dialogu pomiędzy ojcem i dorastającym synem, biły rekordy popularności. W „Pytaniu na śniadanie Extra” spotkanie po latach ojca i syna, czyli Piotra Fronczewskiego i Mikołaja Radwana – czytamy w opisie do zdjęcia

Reakcje fanów

Spotkanie po latach bohaterów serialu wywołało falę komentarzy. Ci, którzy mieli okazję oglądać „Tata, a Marcin powiedział”, nie ukrywają, że chcieliby, aby stacja wznowiła emisję krótkometrażowych odcinków.

Czekałam z niecierpliwością na te słowa „Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział”. Oglądałabym znowu

Ahhh, nasza młodość ☺️

Oglądałam. Oj to dobry pomysł, żeby nakręcić chociaż jeden odcinek po latach

Może tak dałoby radę wyemitować powtórki dla następnego pokolenia? Byłoby super!

Wow. Super, oglądałam każdy odcinek. Chciałabym to przeżyć jeszcze raz – piszą internauci

Kto z Was pamięta ten serial? Chcielibyście, żeby ponownie wrócił na antenę?

Może Cię zainteresować

zamknij