×

Bohater uratował dziecko na przejściu dla pieszych. Nagranie mrozi krew w żyłach

Są takie nagrania, na widok których przechodzą nas dreszcze, a serce zaczyna bić szybciej. To wideo zarejestrowane przez kamerkę samochodową bez dwóch zdań się do takich zalicza. Bohater uratował dziecko na przejściu dla pieszych przed rozpędzonym pojazdem. Jest jednak jedno „ale”…

Bohater uratował dziecko na przejściu dla pieszych

Wiele osób ma marzenie, by uratować komuś życie. Bohater poniższe nagrania bez dwóch zdań może odhaczyć sobie już ten punkt. Na zarejestrowanym przez kamerkę samochodowym nagraniu, widzimy, jak na przejście dla pieszych z lewej strony wchodzi dziecko. W tym samym czasie z drugiej strony przez jezdnię chce przejść mężczyzna ubrany w kombinezon robotniczy. Po chwili starszy z pieszych zauważa zbliżający się, rozpędzony pojazd, którego kierowca ani myślał się zatrzymać. Mężczyzna w ostatniej chwili rzuca się w kierunku chłopca, który wszedł już na drogę, i w ostatnim momencie ratuje go przed potrąceniem.

Na Twitterze i w wielu innych portalach społecznościowych czy serwisach pojawiło się nagranie z pojazdu, który zatrzymał się tuż przed przejściem.

Musicie to zobaczyć!😮 Kiedy spotykasz swojego Anioła Stróża na przejściu dla pieszych. Uratował dziecku życie!

– czytamy w opisie do materiału, który zyskał tysiące wyświetleń.

Internauci są zgodni, że należy przykładnie ukarać kierowcę, który z zawrotną prędkością wyprzedzał stojący przed przejściem dla pieszych pojazd.

Jest jedno „ale”…

Choć nagranie wygląda bardzo realistycznie, okazuje się, że nie jest do końca zgodne z tym, co działo się w rzeczywistości. Materiał został bowiem wcześniej odpowiednio zmontowany. Otóż scenka została wcześniej nagrana, a następnie już komputerowo doklejono pędzącego SUV-a .

uratował dziecko na przejściu dla pieszych
Twitter

Portal Konkret24 donosi, że wideo pochodzi z Białorusi.

1 grudnia skomentowało je na Telegramie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju. Poinformowało, że pracownicy Inspekcji Ruchu Drogowego znaleźli mężczyznę odpowiedzialnego za jego powstanie. Określono go „autorem wideo, aktorem i reżyserem” z Mińska. To on wcielił się w rolę pieszego-bohatera

– podaje Konkret24.

Sfabrykowane nagranie ma na celu zwrócić uwagę kierowców na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Uczula również rodziców, by ci edukowali swoje dzieci z przechodzenia przez jezdnię.

Pozostaje mieć nadzieję, że materiał przyniesie oczekiwane rezultaty.

Źródła: twitter.com, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x