×

Blogerka kulinarna pokazała paragon grozy. „Nie wiem, jak ludzie mają przetrwać”

Blogerka kulinarna pokazała paragon grozy. Kupiła jedynie cztery podstawowe produkty. „Nie wiem, jak ludzie z najniższą krajową mają przetrwać” – przyznaje oburzona kobieta.

Wysokość inflacji: GUS podał dane

W piątek 15 lipca Główny Urząd Statystyczny podsumował pełne krajowe dane inflacyjne za czerwiec tego roku. Z tego podsumowania wyłania się niewesoły obraz – tak źle nie było od 25 lat.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2022 r. wzrosły rdr o 15,5 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,5 proc.

– podał Główny Urząd Statystyczny.

Najmocniej zdrożały ceny paliw i energii, ale znacznie więcej płacimy też za żywność.

Blogerka kulinarna pokazała paragon grozy

Magda Grzebyk jest jedną z najbardziej znanych blogerek kulinarnych w Polsce. Od lat prowadzi bloga „Krytyka kulinarna”, na którym dzieli się przepisami i recenzjami restauracji, również zagranicznych. Ostatnio blogerka zrobiła skromne zakupy i podzieliła się smutną refleksją…

Z „paragonu grozy”, opublikowanego przez blogerkę, dowiadujemy się, że kupiła jedynie cztery produkty: masło, twaróg, śmietanę i kaszankę. Za zakupy Grzebyk zapłaciła ponad 40 zł. Blogerka jest oburzona ceną podstawowych produktów. Zastanawia się, jak mają przetrwać osoby, które zarabiają najmniej.

Kupiłam masło, śmietanę, twaróg i kaszankę (…). Ja nie wiem, jak ludzie z najniższą krajową mają przetrwać. Serio. A wiadomo, że Polacy oszczędzanie zawsze zaczynają od jedzenia. Największy błąd, bo na kiepskim paliwie daleko się nie da dojechać

– napisała Grzebyk w mediach społecznościowych.

Blogerka kulinarna pokazała paragon grozy
Instagram

Magdalena Grzebyk o drożyźnie napisała nieprzypadkowo. Blogerka zaproponowała fanom przepisy z wykorzystaniem tanich i pełnowartościowych produktów. Przepisy zostaną wydane w formie elektronicznej.

Blogerka kulinarna pokazała paragon grozy
Instagram
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x