×

Po 12 latach u jednej z bliźniaczek ujawnia się rzadka choroba. Siostry nie poddają się i walczą do końca

Peggy i Jeff Kehoe byli zachwyceni, gdy na świat przyszły bliźniaczki Hailey i Jenna. Identyczne dziewczynki od samego początku łączyła nierozerwalna więź.

Siostry dorastały normalnie i zdrowo. Rodzina wiodła spokojne i szczęśliwe życie. Jednak w lutym 2013 roku życie rodziny Kehoe zmieniło się w jednej sekundzie. Peggy i Jeff znaleźli Hailey na podłodze w łazience. Ich córka nie mogła otworzyć oczu ani wyraźnie mówić. Głowę Hailey rozdzierał nieznośny ból. Zrozpaczeni rodzice wiedzieli, że coś jest nie tak, ale nie mieli pojęcia, jak poważny jest stan Hailey.

blizniaczki-3

Rodzice natychmiast udali się do szpitala, tam okazało się, że ich córka doznała wylewu krwi do mózgu.

Gdy personel szpitala zaczął pocieszać rodzinę, świat Peggy zawalił się, zdała sobie sprawę, że jej córka może nie przeżyć. Lekarze powiedzieli, że nie ma nic, co mogliby zrobić, by pomóc Hailey. Reszta rodziny jednak nie miała zamiaru się poddać.

blizniaczki-1

Hailey została przewieziona do innego szpitala, tam państwo Kehoe wydali zgodę na operację ich córki, która miała na celu zmniejszenie ciśnienia w mózgu dziewczynki.

Hailey była w krytycznym stanie, pogrążona w śpiączce nie była w stanie samodzielnie oddychać. Oprócz zatroskanych rodziców, przy Hailey cały czas była jej siostra bliźniaczka, Jenna.

„Jenna cały czas trzymała ją za rękę i mówiła, że musi przez to przejść, bo nie jest w stanie żyć bez swojej bliźniaczki.” – mówi wzruszona Peggy

Jak się okazało, Hailey urodziła się z malformacją tętniczo-żylną mózgowia (AMV). Naczynia krwionośne w jej mózgu były poplątane. Rodzina była świadoma tego, że nawet jeśli Hailey się obudzi, musi przejść skomplikowane leczenie, w innym przypadku będzie cierpieć całe życie.

blizniaczki-2

Po kilku dniach zdarzył się cud! Hailey się wybudziła. Rodzina Kehoe odetchnęła z ulgą. Hailey powróciła do nich. Choć znajduje się pod stałą opieką medyczną, funkcjonuje normalnie. Jej głos uległ zmianie, ale Hailey czuje się świetnie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a lekarze mówią, że stan dziewczynki jest doskonały.

„Po tym wszystkim, czuję, że mogę dokonać niemożliwego.” – mówi Hailey

Siostry są nierozłączne, dziewczynki spędzają razem każdą wolną chwilę. Hailey stara się inspirować innych, by walczyli o swoje marzenia.

Dziewczynka w przyszłości chce zostać nauczycielką plastyki. Jenna i rodzice dziewczynek nie posiadają się, ze szczęścia, że ich życie wróciło do normy.

blizniaczki-4

Może Cię zainteresować