×

Mama urodziła bliźniaczki syjamskie połączone głowami. 15 lat później dziewczynki są nie do poznania

Bliźniacze siostry Josie i Teresa urodziły się połączone głowami.

Dziewczynki zostały zaadoptowane przez Jenny Hull po tym, jak zostały przywiezione z Gwatemali do Stanów Zjednoczonych w 2002 roku.

Biologiczni rodzice postanowili oddać córki do adopcji w nadziei, że nowa rodzina zapewni im niezbędną opiekę medyczną i zadba o ich potrzeby.

„Są bohaterami. Zapewnili im możliwość normalnego życia. Pozwolili, by obcy ludzie adoptowali ich córki w celu zapewnienia im jak najlepszej opieki.” – mówi Jenny o decyzji biologicznych rodziców

Dzięki hojności ludzi i organizacji, dziewczynki otrzymały szansę na normalne życie. Decyzja o operacji rozdzielającej została podjęta.

Zabieg jednak nie był prosty ze względu na połączenie mózgu i czaszki. Josie doznała udaru mózgu, a Teresa zmagała się z infekcją. Obydwie dziewczynki jednak przeżyły.

Dzisiaj siostry kończą 15 lat i mają się doskonale! Jest to pierwszy przypadek, by połączone głowami bliźniaczki osiągnęły taki wiek. Rokowania lekarzy również są bardzo optymistyczne.

Starają się prowadzić normalne życie i są wdzięczne za szansę, którą otrzymały. Josie pomaga w Szpitalu Dziecięcym rozjaśniając dzień chorym.

Dziewczynki wspierają się nawzajem i udowadniają, że każdy zasługuje na szansę, a współczesna medycyna sprawia, że wszystko jest możliwe.

Może Cię zainteresować

zamknij