×

Matka zamyka 25-letnią córkę na strychu. Policjanci po latach dokonują tam wstrząsającego odkrycia.

Blanche Monnier przyszła na świat w połowie XIX wieku. Urodziła się w szanownej i zamożnej rodzienie, co z czasem okazało się jej największym przekleństwem. Piękna dziewczyna wraz ze starszym bratem Marcelem i rodzicami mieszkała we francuskiej miejscowości Poitiers.

Blanche była bardzo nieśmiała. Co więcej, nie potrafiła porozumieć się z własną matką, która chciała kierować jej życiem.

I choć dzieciństwo Blanche nie było łatwe, w jej życiu pojawił się promyk nadziei. Był nim ubogi prawnik, w którym 25-latka zakochała się bez pamięci. Młodzi ukrywali swój związek w tajemnicy, wiedząc, że mama kobiety nigdy go nie zaakceptuje. Niestety, matka w końcu odkryła prawdę i kazała córce natychmiast rozstać się z mężczyzną.

Gdy 25-latka stanowczo sprzeciwiła się matce, stało się coś, co na zawsze odmieniło jej życie…

.

Blanche postanowiła walczyć o miłość. Nie zgodziła się wyrzec ukochanego. Jej matka była jednak niewzruszona. Kobieta uwięziła własne dziecko na strychu. Stwierdziła, że ponownie ją wypuści, kiedy ta zmądrzeje i zapomni o biednym prawniku. Jej zdaniem 25-latka zasługiwała na lepszą partię. Nie przejmowała się tym, że córka odnalazła miłość swojego życia.

Matczyne ambicje i plany były ważniejsze…

Youtube/ObsoleteOddity

Blanche postanowiła się nie poddawać. Spędziła 25 lat w zamkniętym, ciemnym i brudnym pokoju. Jej piekło zakończył anonimowy donos, który w końcu trafił do stróży prawa. Policjanci postanowili sprawdzić czy szokujące informacje są prawdziwe.

To właśnie wtedy zobaczyli coś, co z pewnością prześladowało ich do końca życia…

.

W pokoju panowały ciemności. Odór, który wydobywał się ze środka był nie do zniesienia. Na łóżku leżała naga kobieta, która była ledwo żywa. Dookoła panował straszny bałagan. Wszędzie znajdowały się resztki jedzenia, karaluchy i szczury.

50-letnia Blanche przez ćwierć wieku nie widziała światła słonecznego. Żyła w totalnym odosobnieniu i choć przez wiele lat błagała o pomoc, nikt nie słyszał jej krzyków. W chwili kiedy ją znaleziono, ważyła zaledwie 25 kg.

.

Brat kobiety i jej matka zostali natychmiast aresztowani. 75-letnia kobieta zmarła kilkanaście dni później. Natomiast Marcel Monnier został początkowo skazany na karę więzienia, ale po jakimś czasie zarzuty oddalono przez brak dowodów.

Blanche trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie przeżyła 12 lat. Zmarła w 1913 roku.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów tej szokującej historii, koniecznie obejrzyj poniższe nagranie.

Może Cię zainteresować