×

Bill Gates ostrzega przed pandemią gorszą niż COVID-19. To dopiero początek?

Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, miliarder i wizjoner, widzi przyszłość ludzkości w bardzo ciemnych barwach. Jego zdaniem pandemia COVID-19 jest dopiero początkiem tego, co nasz czeka, bowiem przyszłe pandemie będą znacznie bardziej niebezpieczne. Bill Gates ostrzega, że przyjdzie nam walczyć o przetrwanie, dlatego trzeba już teraz zacząć przygotowywać się na najgorsze.

Bill Gates przepowiedział nadejście koronawirusa SARS-CoV-2

W 2015 roku, gdy Afryka Zachodnia zmagała się z wirusem Eboli, Bill Gates wygłosił, jak się dziś okazuje, proroczy wykład. Zapowiadał wówczas, że największym zagrożeniem dla świata nie są wojny czy kataklizmy, lecz wirus, którego specyfiki nie można przewidzieć. Zauważył przy tym, że nie można wykluczyć, że będzie to wirus, który pozwala się czuć na tyle dobrze, że zarażeni zupełnie nie będą świadomi ryzyka. Przestrzegał również, że świat nie jest gotowy na to, co nas czeka.

Jeśli coś zabije 10 mln ludzi w ciągu najbliższych dekad, najprawdopodobniej będzie to wysoce zakaźny wirus, a nie wojna. Nie pociski, a mikroby. Częściową przyczyną są ogromne inwestycje w nuklearne straszaki przy znikomych nakładach na powstrzymanie epidemii. Nie jesteśmy gotowi na kolejną epidemię

– mówił w 2015 roku Bill Gates.

Bill Gates narzeka na dezinformację
Facebook

Dziś wiemy, że przepowiednia byłego szefa Microsoftu odnośnie nadejścia pandemii się sprawdziła. Wciąż musimy walczyć z pandemią COVID-19, która odbiera kolejne ludzkie istnienia.

Bill Gates ostrzega przed następną pandemią

Miliarder przedstawił niedawno plan zakończenia obecnej pandemii. Nie mniej jednak, podobnie jak wielu ekspertów, uważa, że po Omikronie COVID-19 wirus pozostanie z nami tak jak grypa sezonowa. Nie oznacza to jednak, że będziemy mogli czuć się bezpieczniej, a wręcz przeciwnie. To dopiero początek, bowiem czekają nas kolejne pandemie, które bez badań i ogromnych nakładów finansowych doprowadzą do tragedii milionów ludzi.

Zdaniem miliardera kolejny patogen będzie jeszcze bardziej zaraźliwy i śmiercionośny. Bill Gates ostrzega i wzywa tym samym rządy państw do przekazania miliardów dolarów na przygotowanie się na kolejną globalną pandemię. Gates sam nie szczędzi pieniędzy na cele związane z nauką i medycyną.

Aby zminimalizować katastrofalne skutki, konieczny jest także i przede wszystkim dostęp do szczepionek, zwłaszcza w krajach słabiej rozwiniętych, które ze względu na braki nie są w stanie zaszczepić swojej populacji. Bill Gates boi się, że z tego względu kolejne pandemię mogą uderzyć m.in. w Afrykę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bill Gates (@thisisbillgates)

Według „Forbesa” Bill Gates jest obecnie czwartą najbogatszą osobą na świecie z majątkiem wycenianym na 124 mld dolarów.

Bill Gates narzeka na dezinformację. Podzielił się przewidywaniami na 2022 rok.

Źródła: www.komputerswiat.pl, www.money.pl, twitter.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij