×

Bill Gates ostrzega, że najgorsze dopiero przed nami

Amerykański miliarder Bill Gates ostrzega. Umieścił na swoim blogu wpis, w którym prognozuje kiedy zakończy się pandemia COVID-19. Ostrzega, że najgorsze dopiero przed nami. Chodzi o Omikrona, który rozprzestrzenia się w ekspresowym tempie.

Omikron w Polsce

Pojawił się dość niespodziewanie i wzbudził powszechne przerażenie. Wariant Omikron niedawno dotarł do Polski i – tak jak na całym świecie – stopniowo zaczął już wypierać swojego poprzednika – Deltę.

Pierwszy przypadek zakażenia Omikronem w Polsce odnotowano 16 grudnia u obywatelki Lesotho, która przyleciała do Katowic. Kolejnych potwierdzonych przypadków zakażenia Omikronem zaczęło przybywać dosyć szybko, choć z danych pozyskanych z Ministerstwa Zdrowia wynika, że w Polsce zakażeń nową mutacją jest jeszcze niewiele.

52 zakażenia wariantem Omikron — koronawirusa — wykryto do tej pory w Polsce

– przekazał dziennikarz RMF FM.

W naszym kraju wciąż dominuje wariant Delta, ale zdaniem specjalistów ma się to zmienić pod koniec stycznia.

Bill Gates ostrzega

Omikron niepokoi, ponieważ rozprzestrzenia się błyskawicznie, a wiemy o nim stosunkowo niewiele, na co zwrócił również uwagę amerykański miliarder Bill Gates. Filantrop uważa, że Omicron jest wyjątkowo niebezpieczny. Sam zrezygnował z większości swoich planów związanych ze świętami i aktywnością w sylwestra. Znacząco ograniczył też liczbę spotkań ze współpracownikami oraz znajomymi. I innym Gates zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.

Zdaniem miliardera, Omicron zacznie dominować na świecie w ciągu najbliższych 2 miesięcy i zepchnie Deltę na dalszy plan. Według filantropa oznacza to nadejście gorszych czasów. Głównie dlatego, że nie wiemy, czy szczepionki będą działać w przypadku nowego wariantu.

Mimo to Gates patrzy w przyszłość z dużą dozą optymizmu. Wpływowy Amerykanin uważa, że kluczem do sukcesu jest większy reżim sanitarny. Jeśli wszyscy się zmobilizują, to do końca 2022 roku ludzkość może pokonać koronawirusa.

Jest też inna dobra wiadomość, która dotyczy Omicrona. Chociaż ten wariant rozprzestrzenia się błyskawicznie, do tej pory osoby zainfekowane przechodzą go raczej łagodnie. W porównaniu do Delty odnotowuje się znacznie mniej hospitalizacji, a więc i zgonów.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że tak pozostanie, a na horyzoncie wreszcie pojawi się koniec pandemii, którego wypatruje cały świat.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować