×

Podczas biegu kwalifikacyjnego w Rio 2 zawodniczki przewróciły się. Kobieta pomogła rywalce wstać i ukończyć bieg

Choć w czasie Igrzysk kraje konkurują ze sobą w każdej dziedzinie sportu, by uzyskać jak najlepszą nagrodę, nie tylko o rywalizację chodzi. Ważny jest też duch!

Najbardziej emocjonującymi momentami podczas wydarzenia często są chwile, gdy zawodnicy, choć nie mówią tym samym językiem, wydają się rozumieć siebie na wzajem.

Amerykańska lekkoatletka Abbey D’Agostino i Nikki Hamblin z Nowej Zelandii niefortunnie przewróciły się podczas 5000-metrowego wyścigu kwalifikacyjnego. Zdając sobie sprawę, że na pierwsze miejsce nie ma co liczyć. Amerykanka pomaga wstać swojej rywalce, przez którą wcześniej się przewróciła. Ten gest był jednym z najbardziej inspirujących momentów turnieju.

Jednak D’Agostino miała skręconą kostkę. Mimo wysiłków i pomocy Humblin, Amerykanka nie jest w stanie biec o własnych siłach. Zdając sobie sprawę, że nie jest w stanie kontynuować biegu, D’Agostino namawia rywalkę, by ta pobiegła bez niej i dogoniła resztę. Lekkoatletkom jednak udało się zakończyć bieg w ostatniej sekundzie i tym samym zakwalifikować się do kolejnego etapu!

bieg

Moment upadku zawodniczek.

bieg2

Zdawały sobie sprawę, że ich bieg jest właściwie przesądzony.

bieg3

Jednak zamiast złości możemy zobaczyć jak Amerykanka pomaga swojej rywalce ukończyć bieg.

bieg4

Zawodniczki zakończyły bieg na dwóch ostatnich miejscach. Udało im się zakwalifikować, choć D’Agostino biegła ze skręconą kostką.

bieg5

Na koniec nawet się przytuliły by wspólnie cieszyć się z sukcesu.

Może Cię zainteresować