×

Biedronka wycofuje się z handlu w niedziele. Skąd ta nagła zmiana decyzji?

Biedronka wycofuje się z handlu w niedziele. Pracownicy popularnej sieci sklepów mogą w końcu odetchnąć. Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że niektóre placówki będą przekształcane w punkty medyczne bądź czytelnie. Miał to być sposób na obejście zaostrzonego od lutego zakazu handlu w niedziele i święta. Ta wiadomośc bardzo zaniepokoiło osoby zatrudnione w Biedronkach.

Sposób Biedronki na obejście zaostrzonego zakazu handlu w niedziele

Kilka dni temu w sieci zawrzało. Pojawiły się bowiem doniesienia, że Biedronka będzie otwarta w niedziele i to już od sierpnia 2022 r.

Jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce znalazła sposób na obejście zaostrzonych przepisów o zakazie handlu. Wcześniej wystarczyło podpisać porozumienie z firmami kurierskimi czy Pocztą Polską, by sklep był czynny również w niedzielę. Jednak, gdy przyjmowanie i wydawanie przesyłek przestało być wystarczającą przesłanką, by móc otworzyć placówki w weekend, władze Biedronki wpadły na pomysł przekształcenia ich w punkty medyczne bądź czytelnie książek.

Wcześniej, w lipcu, był temat przekształcenia Biedronek w placówki medyczne. Śmialiśmy się wtedy, że jedna koleżanka będzie siedzieć w recepcji, a inna zastrzyki na regałach dawać. Ale teraz to już nie jest śmieszne. To absurdalne. Kpiny z prawa

– żalił się pracownik sklepu w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”.

Teraz jednak osoby zatrudnione w sieci sklepów Biedronka mogą odetchnąć z ulgą.

Biedronka wycofuje się z handlu w niedziele
Wikimedia Commons

Biedronka wycofuje się z handlu w niedziele? „Bardzo się cieszymy”

Z informacji, jakie przekazał Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” na Facebooku wynika, że sklepy sieci Biedronka jednak nie otworzą się w najbliższą niedzielę!

Przed chwilą się dowiedzieliśmy, że Biedronka wycofuje się z pracy i handlu w niedziele. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, bo w końcu pracownicy będą się mogli cieszyć dalej wolnymi niedzielami, o co zabiegaliśmy bardzo, również jako związek zawodowy „Solidarność”

— przekazał w krótkim wideo Bujara.

Sieć sklepów Biedronka nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Jednak Paweł Jachowski, dziennikarz portalu wiadomoscihandlowe.pl zauważył, że zmieniły się godziny otwarcia sklepów podawane w aplikacji, co można uznać za potwierdzenie wycofania się Biedronki z pomysłu otwierania sklepów w niedziele.

Interwencję w sprawie planowanego otwarcia sklepów Biedronki 7 sierpnia br. podjęła Marlena Maląg. Minister rodziny i polityki społecznej zwróciła się do GIP z prośbą o przeprowadzenie kontroli placówek w najbliższą niedzielę. Czy to skłoniło przedsiębiorców do zmiany decyzji?

Źródła: businessinsider.com.pl
Fotografie: Wikimedia Commons (miniatura wpisu), Wikimedia Commons, Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij