×

Biblijna przepowiednia właśnie się spełnia? „Zaczął się koniec świata”

Biblijna przepowiednia właśnie się spełnia? Z Apokalipsą św. Jana zetknął się chyba każdy. Zdaniem niektórych przerażające słowa św. Jana trafnie opisują to, co dzisiaj dzieje się na świecie.

Biblijna przepowiednia właśnie się spełnia?

Jedni słuchają ich z przymrużeniem oka i reagują na nie ze śmiechem. Inni dostają gęsiej skórki, czytając o kolejnych przepowiedniach, wieszczących koniec świata. Wraz z pojawieniem się pandemii powrócił strach, a wielu ludzi doszukuje się w tym, co się dzieje, znaków, które mają zwiastować koniec świata.

Z wizją św. Jana zetknął się chyba każdy z nas. Niektórzy uważają, że jesteśmy świadkami tego, jak Apokalipsa stopniowo zaczyna się wypełniać. Jeśli to prawda, faktycznie jest się czego bać…

W maju 2020 roku w całym Paryżu, a także na przedmieściach miasta, wyczuwany był przez kilkanaście godzin silny zapach przypominający siarkę. Było to zjawisko, którego służby miejskie nie potrafiły wyjaśnić. Sprzyjało zatem powstawaniu wielu, czasem bardzo szalonych, teorii. Ostatecznie władze miasta stwierdziły, że ulewne deszcze zmyły złogi ściekowe, które uwolniły siarczane zapachy z kanalizacji. Jednak to racjonalne tłumaczenia nie do wszystkich przemówiło. Niektórzy doszukują się w tym zdarzeniu dowodów na to, że apokaliptyczna wizja św. Jana spełnia się na naszych oczach.

Apokalipsa
Pixabay

„I będą cierpieć katusze”

Wizjonerzy, artyści, wierzący i niewierzący – wszyscy mają swoją wizję tego, jak może wyglądać koniec świata. Nasze wyobrażenia w dużej mierze opierają się na tym, jak Apokalipsę przedstawił św. Jan.

I tak ujrzałem w widzeniu konie i tych, co na nich siedzieli, mających pancerze barwy ognia, hiacyntu i siarki. A głowy koni jak głowy lwów, a z pysków ich wychodzi ogień, dym i siarka. Od tych trzech plag została zabita trzecia część ludzi, od ognia, dymu i siarki, wychodzących z ich pysków. Moc bowiem koni jest w ich pyskach i w ich ogonach, bo ich ogony – podobne do węży

– głosi zapis.

Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków

– czytamy w dalszej części.

Niektórzy wiążą te fragmenty właśnie z incydentem z Paryża. Jesteśmy też świadkami wielu innych niepokojących zjawisk, takich jak pożary, powodzie, huragany, pandemia. Wszystko to sprawia, że ludzie na nowo zaczynają się przyglądać znanym od dawna przepowiedniom.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij