×

Biblia Audio Superprodukcja. Usłysz czego nie przeczytasz – czyli słuchowisko jakiego jeszcze nie było!

Dwa lata temu rozpoczęto nagrania do największego w Polsce i Europie słuchowiska opartego na piątym wydaniu Biblii Tysiąclecia. Projekt nazywa się Biblia Audio Superprodukcja, a jego realizacja właśnie dobiega ku końcowi.

Do udziału w nagraniach zaproszone zostały nie tylko gwiazdy polskiej sceny artystycznej, ale również osoby, które na co dzień z taką działalnością nie mają wiele wspólnego. Takie połączenie i współpraca amatorów z profesjonalistami spowodowały, że projekt Biblia Audio stał się nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale również społecznym. A to nie jedyny z atutów…

Chcemy udźwiękowić najważniejszą księgę świata – ponad 110 godzin słuchowiska z udziałem najlepszych polskich aktorów (m.in. Janusz Gajos, Agata Kulesza, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Wojciech Malajkat, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Małgorzata Kożuchowska, Krystyna Janda) – w nowoczesnej oprawie muzycznej i dźwiękowej – piszą o projekcie jego twórcy.

Podczas nagrań do słuchowiska doszło do wielu niecodziennych wydarzeń. Pierwszy raz w historii, fragment Księgi Wyjścia został wspólnie przeczytany przez Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka i Naczelnego Rabina Polski Michela Schudricha. Niezapomniana rola Krzysztofa Globisza, w której niezwykle wyraźnie czuć ból i walkę po poważnym udarze. W rolę Marii wcieliła się osoba, która nigdy wcześniej nie brała udziału w żadnym słuchowisku a wszystko przez nieoczekiwany zbieg okoliczności…. Wymieniać można wiele, ale właśnie dzięki takim sytuacjom, cały projekt zyskuje na wartości.

Superprodukcja Biblia Audio, to jednak nie tylko głosy aktorów czy Dostojników. To także dźwięki, dzięki którym Biblia Audio staje się, jak mówią sami twórcy – „filmem bez obrazu”. Warstwa dźwiękowa złożona jest z najwyższej klasy efektów dźwiękowych, nagranych m.in. w Izraelu, w celu oddania realizmu i pozwalających przenieść słuchającego głęboko do opowiadanej historii.

Projekt został już doceniony przez Internautów – wszystkie opublikowane do tej pory materiały odsłuchano ponad 2,5 miliona razy!

Do ukończenia Sterego Testamentu pozostało już bardzo niewiele. Jeśli również Ty chcesz mieć swój mały udział w tak wielkim dziele, tutaj możesz wesprzeć projekt.

Polecane