41-latka przygarnęła zimą bezdomnego, mimo że siostra ostrzegała ją przed tym mężczyzną

41-letnia Natalie Hawkins nigdy nie była zbyt miło nastawiona do bezdomnych. Ale kiedy w jej mieście rozszalały mrozy, poczuła potrzebę pomocy. Powiedziała swojemu 15-letniemu synowi Jackowi, że nie może sobie wyobrazić, że gdzieś na zewnątrz ktoś trzęsie się z powodu zimna.

Zasygnalizowała, że mogliby pomóc komuś, kto potrzebuje schronienia. Wtedy nastolatek przypomniał sobie Keirana Kildaya, który spał w opuszczonym wagonie kolejowym.

Udostępnij

Pomoc, która okazała się zbawieniem

Natalie zdecydowała się zaprosić mężczyznę do swojego domu. Nie miała problemu z tym, że kompletnie go nie znała. Uznała, że tak powinna po prostu zrobić.

Zaczęło się od tego, że siedzieliśmy w kuchni, a za oknem szalała śnieżyca. Powiedziałam wtedy do siostry: „Wyobraź sobie, że miałabyś teraz spać na zewnątrz. Przecież to okropne”

Udostępnij

Rodzina zaprosiła Keirana do siebie

Gdy jego najbliżsi się wyprowadzili i zostawili go samego, zaczął mieszkać w namiocie, a później w pociągu. Nie tak wyobrażał sobie swoje życie. Gdy syn Natalie pojawił się, aby przekazać mu miłą wiadomość, chłopak początkowo nie mógł uwierzyć.

Nie miałam z tym problemu. Jak gdyby nigdy nic zrobiłam mu herbatę i podałam spaghetti bolognese. Miałam świadomość tego, że jest zdenerwowany, ale nie daliśmy mu odczuć, że jest inny od nas – bo przecież tak nie jest! Moja siostra oczywiście mówiła, że na pewno jest alkoholikiem i narkomanem. Mnie jednak serce nie pozwalało go wypuścić na tę śnieżycę. To dobry chłopak. Widziałam to w nim.

Udostępnij

Zyskał rodzinę i przyjaciół

Od kiedy 24-latek zamieszkał u Natalie, jej rodzina i przyjaciele próbują mu pomóc. Założyli stronę crowdfundingową i grupę na Facebooku, aby publikować najnowsze informacje na temat sytuacji Keirana.

Nie sposób opisać mojej wdzięczności za to wszystko, co mnie spotkało. Mam łóżko i pościel. Mogę się wykąpać, zjeść i śpię w ciepłym miejscu. Bardzo mi tego brakowało

Udostępnij

Dzięki temu, że ktoś wyciągnął do niego rękę, Keiran ma szansę wyjść na prostą. Dla nas ciepły dom to coś oczywistego, a dla niego to luksus…

Fotografie: youtube.com