×

Bezdomny kierowca BWM zderzył się z dwoma tirami. Był pod wpływem narkotyków

Bezdomny spowodował wypadek, kierując swoim czarnym BMW. Okazało się, że jest pod wpływem kilku substancji odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

Bezdomny spowodował wypadek

Do kolizji doszło 22 września 2021 roku o godzinie 15:10 w Bobrku na ulicy Krakowskiej. W wyniku uderzenia BMW uszkodziło dwa samochody ciężarowe, a jego właściciel zbiegł z miejsca zdarzenia. Po intensywnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów na terenie kompleksu leśnego znajdującego się na granicy powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego ujęto 46-letniego sprawcę kolizji. Obawiano się, że kierowca mógł doznać obrażeń, dlatego również strażaków zaangażowano w poszukiwania.

Mężczyznę znaleziono po kilkunastu minutach w pobliskim lasku. Okazało się, że miał cofnięte prawo jazdy i nie mógł prowadzić pojazdów. Do tego nie miał stałego miejsca zamieszkania i nie wiadomo skąd pochodzi. Wcześniej był on poszukiwany w związku z inną sprawą, niezwiązaną z kolizją. Przez pewien czas 46-latek ukrywał się na terenie Niemiec. To jednak był dopiero początek jego kłopotów.

Bezdomny spowodował wypadek
KPP Oświęcim

Był pod wpływem środków odurzających

Mundurowi szybko ujęli sprawcę wypadku i przebadali go pod kątem alkoholu. Tej używki nie wykryto w wydychanym przez niego powietrzu, jednakże po badaniach śliny okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem aż trzech środków odurzających. W jego organizmie wykryto amfetaminę, metaamfetaminę oraz opiaty.

Po wstępnym badaniu przetransportowano go do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji. Prawdopodobnie mężczyzna będzie odsiadywać wyrok w więzieniu.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 za prowadzenie pod wpływem środków odurzających. Do tego dochodzi grzywna do 5000 złotych za ucieczkę z miejsca kolizji. Jeśli ubezpieczyciel zastosuje regres wobec sprawcy kolizji (ucieczka z miejsca zdarzenia), to będzie on musiał ponieść koszty naprawy zniszczonych pojazdów z własnej kieszeni. A biorąc pod uwagę, że mówimy o ciężarówkach to… tanio nie będzie.

Bezdomny spowodował wypadek
KPP Oświęcim
Źródła: kryminalki.pl, gazetakrakowska.pl, krakow.wyborcza.pl
Fotografie: KPP Oświęcim (miniatura wpisu), KPP w Oświęcimiu

Może Cię zainteresować

zamknij