×

Betoniarka zmiażdżyła osobówkę. Kierująca nią kobieta zginęła na miejscu

Betoniarka zmiażdżyła osobówkę. Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj pod Krakowem. Mimo szybkiej interwencji służb ratowniczych, kobieta kierująca samochodem osobowym zmarła na miejscu.

Betoniarka zmiażdżyła osobówkę

O tragedii pisze m.in. krakowska Gazeta Wyborcza oraz Powiat Krakowski 112. Tragiczny wypadek miał miejsce w piątek (18 września) w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej DW-773. Z nieustalonych jeszcze przyczyn doszło do zderzenia betoniarki z samochodem osobowym.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe – straż pożarną, policję i pogotowie. Osobówka została całkowicie zmiażdżona przez pojazd ciężarowy. Kierująca samochodem kobieta nie miała żadnych szans na przeżycie. Zginęła na miejscu.

W Sułkowicach nadal trwa akcja ratunkowa, a droga relacji Skała – Iwanowice jest nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazd trasami lokalnymi.

Na początku września doszło do podobnego wypadku pod Działdowem.

Jak reagować będąc świadkiem wypadku?

Jeśli zauważycie na drodze wypadek, to pamiętajcie – nie bądźcie obojętni. Takie zdarzenie niejednokrotnie jest walką o życie, a każda sekunda jest na wagę złota. Za nieudzielenie pomocy można także odpowiadać karnie.

Pierwszym krokiem jest wezwanie odpowiednich służb. Spełniamy wówczas swój obywatelski obowiązek i nikt nie może nas oskarżyć o nieudzielenie pomocy. Jednakże, jeśli mamy jakiekolwiek przeszkolenie z pierwszej pomocy, to warto podjąć działania.

Przede wszystkim należy się zorientować, czy sami jesteśmy bezpieczni. Jeśli samochód się pali, bądź znajduje się w niebezpiecznym miejscu (wisi na krawędzi, wypadł z drogi), to lepiej poczekać na odpowiednie służby. Jeśli mamy dostęp do osób poszkodowanych, warto sprawdzić ich tętno oraz czy reagują na nasz głos.

Sprawdźcie także, czy samochód jest zgaszony, a kluczyki wyjmijcie ze stacyjki i połóżcie na wycieraczce. Nie należy wyciągać osób poszkodowanych z pojazdu, jeśli to nie jest absolutnie konieczne. Zawsze istnieje ryzyko, że mają one uszkodzone kręgi szyjne bądź kręgosłup. Wszelki ruch może pogłębić te obrażenia.

Zawsze działajcie z rozwagą i na miarę swoich możliwości.

Źródła: www.facebook.com, www.se.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Freepik, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować