×

„Bestia z południa” zaatakuje już w krótce! Do Polski nadciąga potężna śnieżyca

Listopad powoli dobiega końca, ale aura nadal pozostaje mocno jesienna. Zdaniem synoptyków ma się to zmienić w najbliższych dniach. „Bestia z południa” zaatakuje już wkrótce?

„Bestia z południa” nadciąga do Polski

Niektórzy jej wyczekują, a inni marzą o tym, żeby zjawiła się jak najpóźniej, a najlepiej wcale. Wszystkich nie sposób pogodzić, ale zima już nie raz pokazała, że potrafi zaskakiwać i kaprysić.

Pod koniec października pisaliśmy o srogim ataku zimy w górach. Już wtedy zapowiadano, że ta zima może być mroźniejsza i bardziej biała niż w ubiegłych latach. Ale minął miesiąc i ten scenariusz póki co nie zaczął się sprawdzać. Czyżby w końcu miało się to zmienić?

Według portalu fanipogody.pl, „bestia z południa” ma dotrzeć do Polski już za kilka dni. Chodzi o niż, który spowoduje, że nasz kraj ma czekać pierwszy atak zimy. Ośrodek niżowy przesuwa się nad Polskę znad Morza Śródziemnego. W kilku rejonach ma on spowodować pogorszenie pogody i śnieżyce. Pierwszy z niżów pochodzenia śródziemnomorskiego, pojawić ma się w naszym regionie już w okolicach 25-26 listopada. 

W najbliższych dniach pogoda ma być bardzo dynamiczna.

Ośrodek sprowadzi do Polski południowej i południowo-wschodniej ciepłe powietrze, dlatego tu spodziewamy się opadów deszczu, chwilami obfitych. Nad zachodnią i północną część kraju napłynie z kolei zimne powietrze, dlatego tu mocno sypnie śniegiem

– informuje portal WP.

Również na portalu fanipogody.pl czytamy o słabych opadach śniegu, które na początku tygodnia mają się pojawić „na północnym wschodzie i wschodzie oraz częściowo w centrum kraju już w okolicach wtorku”.

Apogeum pod koniec listopada

Jeśli ktoś nie zdecydował się jeszcze na zmianę opon, wszystko wskazuje na to, że zbliża się ostatni dzwonek. Wkrótce na drogach może być naprawdę niebezpiecznie. Według synoptyków, w końcówce listopada do Polski mogą zawitać śnieżyce.

Obecne wyliczenia modeli wskazują, że silne opady śniegu pojawią się po zachodniej stronie ośrodka niżowego. W jego południowej części występować miałyby opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu

– informuje portal fanipogody.pl.

W rejonach okołogórskich pokrywa śnieżna może sięgać nawet do 30-40 cm.

Wygląda na to, że przed nami dość chłodny weekend. Już w piątek na zachodzie, w centrum i na północy zanotujemy nie więcej niż 1-4 st. C, natomiast w weekend już wszędzie zrobi się chłodniej. Termometry wskażą do ok. 0-4 st. C.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij