×

W wieku 14 lat zabił po raz pierwszy. Jego ofiarą była zaledwie 4-letnia dziewczynka

Bestia z Chorzowa wyjdzie na wolność? Henryk Kukuła to seryjny morderca i pedofil. Nazywany jest bestią z Chorzowa. Zaczął zabijać już w wieku 14 lat. Z rąk tego zwyrodnialca życie straciło aż czworo dzieci… Roman Hula zatrzymał go po pierwszym morderstwie. Dziś uważa, że „jeśli ten człowiek wyjdzie na wolność, będzie zabijał dalej”. A tak może się stać…

Bestia z Chorzowa wyjdzie na wolność? Po raz pierwszy zabił, gdy miał 14 lat

Henryk Kukuła po raz pierwszy zamordował w 1980, gdy miał 14 lat. Jego ofiarą była 5-letnia dziewczynka. Po zabiciu jej zbezcześcił ciało, wkładając palce w pochwę.

Wkrótce po tej okrutnej zbrodni umieszczono go w ośrodku wychowawczym w Krupskim Młyni. Tam zabił po raz kolejny. W styczniu 1984 roku zaginął 10-letni synek jednego z wychowawców ośrodka. Poszukiwania chłopca były zakrojone na szeroką skalę. Wszyscy okoliczni mieszkańcy w nich pomagali. W końcu znaleziono ciało dziecka. Znajdowało się w pobliskim lesie. Sekcja zwłok wykazała, że malec został przed śmiercią wykorzystany.

Całkiem szybko okazało się, że za tą zbrodnią stoi Henryk Kukuła. Tym razem został on skazany na 15 lat więzienia. Jednak w wyniku amnestii z 1989 roku kara ta została obniżona do 10 lat pozbawienia wolności.

Bestia z Chorzowa wyjdzie na wolność

Wyszedł na wolność i znów zabił…

Zwyrodnialec w kwietniu 1990 roku wyszedł na wolność. Już w lipcu znalazł kolejne ofiary. W Rudzie Śląskiej zgwałcił i zabił dwóch chłopców. Dzieci miały zaledwie 4 i 5 lat. Wówczas również dość szybko udowodniono jego winę i skazano go na 25 lat pozbawienia wolności. Do kary doliczono jeszcze 3 lata i 9 miesięcy więzienia. Pozostały one jeszcze Kukule do odbycia z wcześniejszego wyroku. Kolejny rok dodano także za pobicie strażnika więziennego.

henryk kukuła wyjdzie na wolność

Bestia z Chorzowa wyjdzie na wolność? Jest taka możliwość

Aktualnie zwyrodnialec przebywa w więzieniu z Rzeszowie. Jednak już niedługo może się to zmienić… Już w przyszłym roku jego kara kończy się. Do tej chwili jest jeszcze dużo czasu, ale już teraz pojawiają się pytania o to, czy Kukuła zostanie objęty ustawą o bestiach. Dzięki temu byłoby możliwe odizolowanie go w ośrodku w Gostyninie. Aby tak się stało, dyrektor zakładu karnego musi złożyć do sądu wniosek w tej sprawie na osiem miesięcy przed zakończeniem kary.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” ustalili, że do Sądu Okręgowego w Rzeszowie na dzień 12 września takie pismo nie wpłynęło. Dlatego sytuacja bestii z Chorzowa wciąż nie jest jasna. Roman Hula, który zatrzymał zwyrodnialca po tym, jak ten dokonał pierwszej zbrodni, prosi o to, aby nie bagatelizować tej sprawy

Jeśli ten człowiek wyjdzie na wolność, będzie zabijał dalej

Bestia z Chorzowa - Henryk Kukuła - wyjdzie na wolność

Miejmy nadzieję, że jednak tak się nie stanie…

zamknij