×

Belgijski książę zarażony koronawirusem. To skutek imprezowania mimo zakazu

Belgijski książę zarażony koronawirusem. Mimo zakazu, książę Joachim imprezował w Hiszpanii i źle się to dla niego skończyło. „Głęboko żałuję tego, co zrobiłem” – napisał w oświadczeniu. Ale przeprosiny raczej nie wystarczą. Sprawą już zajęła się hiszpańska policja.

Impreza z COVID-19 w tle

Hiszpania jest jednym z krajów europejskich najmocniej dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa. Ale mimo to, nie przestała być również mekką imprezowiczów.

Jak informuje BBC, powołując się na ustalenia hiszpańskich źródeł, belgijski książę Joachim, imprezował w Kordobie w Hiszpanii. Razem z nim, w zabawie uczestniczyło co najmniej 27 osób.

Przypomnijmy: w Hiszpanii, zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, limit gromadzących się osób wynosi 15.

Belgijski książę zarażony koronawirusem

Książę Joachim ma 28 lat, a do Hiszpanii przyleciał 24 maja, aby odbyć staż. Dwa dni później wziął udział w imprezie. Towarzyszyło mu przynajmniej 27 osób, chociaż ostatecznej ilości imprezowiczów dotychczas nie potwierdzono.

Tak czy siak, skutki imprezy dla wszystkich jej uczestników są dość opłakane. Imprezowiczów poddano kwarantannie. Książę Joachim zaraził się koronawirusem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że łagodnie przechodzi chorobę, ale tę nauczkę na pewno zapamięta. Swoim zachowaniem oburzył nie tylko Hiszpanów, ale i Belgów. Teraz tłumaczy się i młody książę, i Belgijski Pałac Królewski.

Gdy sprawa wyszła na jaw, książę napisał:

Przepraszam, że nie przestrzegałem wszystkich środków kwarantanny (…)

Dodał również, że „w tych trudnych czasach nie chciał nikogo urazić”.

Ale, jak komentuje przedstawicielka władz w Kordobie:

To kompletnie nieodpowiedzialne.

Jestem zaskoczona i zła. Taki incydent rzuca się w oczy w trakcie narodowej żałoby

– mówi i ostrzega, że efektem imprezy może być powrót do surowszych obostrzeń.

Hiszpańska policja już wszczęła śledztwo w tej sprawie. Osoby, które uczestniczyły w imprezie i złamały tym samym przepisy, mogą zostać ukarane grzywną wynoszącą od 600 euro do 10 tys. euro (od 2,668 zł do 44,481 zł).

W Hiszpanii odnotowano już 286 718 zakażeń koronawirusem, a zmarło 27 127 osób.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij