×

Będzie podwyżka 500 plus? Wiceminister rozwiał już wszelkie wątpliwości

Będzie podwyżka 500 plus? Od dawna mówi się o waloryzacji świadczenia. Jeszcze kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Müller dawał nadzieję beneficjentom programu, twierdząc, że modyfikacje są możliwe. Jednak w środę głos w tej sprawie zabrał wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Jego wypowiedź nie pozostawia złudzeń.

Będzie podwyżka 500 plus?

Czy świadczenie Rodzina 500 plus zostanie podwyższone? Ten scenariusz rozważany jest od dawna, ale na razie nic się w tej kwestii nie zmienia. Chociaż inflacja szaleje, a za 500 zł można kupić coraz mniej, politycy PiS pozostają przy stanowisku, że podwyżki 500 Plus nie będzie.

Z sondażu, który przeprowadziła pracownia IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że aż 60 proc. badanych chce zwiększenia świadczenia (30,1 proc. odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a 30 proc. „raczej tak”). Tylko 20,9 proc. badanych to zdecydowani przeciwnicy podwyżki. Wniosek jest prosty.

(…) Waloryzacji świadczenia chce nie tylko większość wyborców PiS, ale również duża część opozycji, pokazuje, że program zdobył powszechną akceptację społeczną

– ocenił w rozmowie z dziennikiem Marcin Duma, prezes IBRiS.

„Nie ma takich planów”

Jeszcze niedawno rzecznik rządu Piotr Müller mówił w Radiu Zet, że zmiany w programie 500 plus „teoretycznie są możliwe”. Jednak wypowiedź wiceministra Stanisława Szweda na antenie Polsatu News, nie pozostawia złudzeń.

Nie ma planów podniesienia wysokości świadczenia z programu 500 plus

– oświadczył Szwed, zapewniając, że w tej chwili w Sejmie nie ma dyskusji na temat waloryzacji świadczenia.

Jest szeroki wachlarz pomocy dotyczący polityki rodzinnej. Walczymy z inflacją i inne działania podejmujemy, by z jednej strony hamować inflację, a z drugiej pomóc grupom, które są najsłabsze

– dodał.

Będzie podwyżka 500 plus?
Flickr

Przypomnijmy: „Rodzina 500+” to sztandarowy program partii rządzącej. Ma charakter powszechny i przysługuje na każde dziecko w wieku do 18 lat. Co więcej, niezależnie od tego, jakie dochody mają rodzice i jaka jest liczba dzieci w rodzinie.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij