×

Niezależnie od politycznych poglądów, Wielkanoc to ważny czas dla większości Polaków. Dlatego, wielu polityków złożyło rodakom świąteczne życzenia. Zazwyczaj robią to w formie krótkich filmików na swoich portalach społecznościowych. Do ich grona dołączyła także Beata Szydło, która złożyła życzenia za pośrednictwem Twittera. Jednak nie wszyscy byli z tego powodu zadowoleni. Część internautów dopatrzyła się w filmików pewnego szczegółu, który sprawił, że zwątpili w intencje pani wicepremier.

Bezinteresowny gest?

Nie oszukujmy się, większość polityków składa wyborcom życzenia, żeby wzbudzić ich sympatię. Chociaż chcemy wierzyć, że są także tacy, którzy robią to z lepszych pobudek.

Czasem zdarza się, że część osób oglądających świąteczny przekaz ma do niego bardzo konkretne zastrzeżenia. Tym razem, zarzuty o złe intencje dosięgnęły wicepremier Beatę Szydło.

Beata Szydło złożyła wielkanocne życzenia

Nie chodzi o same słowa Beaty Szydło. Tekst życzeń jest bowiem dość zwyczajny:

Szanowni państwo. Życzę, żeby święta Wielkiej Nocy były dla was radosne, szczęśliwe, zdrowe. Życzę, byście spotkali się przy wielkanocnych stołach ze swoimi rodzinami

Mimo to, w filmiku niektórzy dopatrzyli się szczegółu, który wskazuje na to, że życzenia są kolejnym elementem kampanii wyborczej. Internauci zwrócili uwagę, na plakat „500+” widoczny za plecami Beaty Szydło. Pod wideo pojawiły się komentarze zarzucające jej manipulację Polakami nawet w Wielkanoc:

Czy ja dobrze widzę na obrazku za plecami tej pani 500+? Toż to przekaz podprogowy. W życzeniach świątecznych. Nieładnie, Pani Beato, ale to nie jest zaskoczenie.

Nie wierze nawet w szczerość pani życzeń

Myślicie, że Bata Szydło złożyła życzenia tylko po to, żeby przypomnieć o 500+?

Może Cię zainteresować