×

Beata Szydło w żałobie po śmierci s. Magdaleny. „Ogromny żal, wielka strata”

Beata Szydło w żałobie. Była premier przechodzi trudne chwile. Informacja o śmierci siostry Magdaleny spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Polityk na Twitterze opublikowała poruszający post.

Beata Szydło w żałobie

Życie Beaty Szydło w ostatnich miesiącach potoczyło się w nieoczekiwany sposób. Po tym, jak jej syn Tymoteusz odszedł z duchowieństwa do stanu świeckiego, była premier zaczęła coraz rzadziej pokazywać się publicznie.

Cała sytuacja była bardzo trudna, bowiem rodzinę Szydło spotkało wiele negatywnych komentarzy, związanych z kryzysem wiary, którego doświadczył syn byłej premier. Polityk przyznała, że dla jej bliskich cała sprawa była wyjątkowo dotkliwa ze względu na krążące, nieprawdziwe plotki.

Ja staram się ich chronić, ponieważ nie są oni zaangażowani publicznie […] Nikt nie pełnił też żadnych funkcji w spółkach Skarbu Państwa, a hejt na moją rodzinę był nieuprawniony i bardzo bolesny.

Teraz była premier musi zmierzyć się z kolejnym zmartwieniem. W wieku 85 lat odeszła siostra Magdalena. Związana z Wadowicami zakonnica była bardzo bliska Beacie Szydło. Polityk podzieliła się na swoim Twitterze krótką refleksją na temat śmierci Danieli Strzeleckiej. Napisała:

Ogromny żal, wielka strata. Wadowice bez Siostry Magdaleny nie będą już takie same. Niech spoczywa w spokoju.

Niezwykła postać

Siostra Magdalena była nauczycielką religii oraz kustoszem muzeum papieskiego w Wadowicach. Pochodziła ze znanej szczekocińskiej rodziny o patriotycznych tradycjach. Jej ojciec, Antoni był legionistą Józefa Piłsudskiego i brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. W bitwie pod Warszawą odniósł obrażenia. Podczas II wojny światowej w domu rodzinnym siostry Magdaleny w znajdowała się skrzynka kontaktowa placówki Armii Krajowej.

Śluby zakonne przyjęła w 1957 roku w Zgromadzeniu Nazaretanek w Kielcach. Kolejne etapy jej służby zakonnej obejmowały pobyty w Częstochowie, Piekoszowie, Krakowie, a od 1977 roku w Wadowicach.

Msza święta żałobna w intencji siostry Magdaleny odbędzie się 1 października w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach o godzinie 10:30. Pół godziny wcześniej odbędzie się modlitwa różańcowa.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij