×

Ogromny baner zawisł na wiadukcie w Poznaniu. Wymowne hasło i osiem gwiazdek

Ogromny baner na wiadukcie w Poznaniu pojawił się po wczorajszym uzasadnieniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zamieszczono na nim wymowne hasło.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Po ponad 3 miesiącach od ogłoszenia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji (22 października), w Dzienniku Ustaw został opublikowany wyrok. To oznacza, że staje się on prawomocny i wchodzi w życie.

Tym samym aborcja w Polsce jest dozwolona w przypadku, gdy życie bądź zdrowie kobiety ciężarnej jest zagrożone. Dodatkowym kryterium jest także duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalna choroba, która może zagrozić życiu lub zdrowiu matki.

Dopuszczalna jest także aborcja w przypadku gwałtu, związku kazirodczego bądź, gdy jest ona wynikiem pedofilii.

Wiele osób niezadowolonych z wyroku TK znów wyszło na ulice polskich miast. Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart zapowiedziała, że niewykluczone są protesty w kolejnych dniach.

Baner na wiadukcie w Poznaniu

Jak donosi epoznan.pl, w środę (27 stycznia) w stolicy Wielkopolski pojawił się ogromny transparent. Baner został zawieszony na wiadukcie nad torami kolejowymi i skrzyżowaniem ulic: Roosevelta, Pułaskiego i Poznańskiej.

Ty decydujesz

– napisano na banerze, a pod tym umieszczono osiem gwiazdek.

Nie wiadomo, kto jest jego autorem. Jedno jest pewne – baner wisi nielegalnie. Umieszczanie tego typu transparentów na wiaduktach i mostach nie jest dozwolone. Można się zatem spodziewać, że w najbliższych godzinach zostanie zdjęty.

View post on imgur.com

Źródła: epoznan.pl
Fotografie: GoogleMaps (miniatura wpisu), Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować