×

Bakteria w wodzie w Wołominie! Tajemniczy komunikat na stronie wodociągów

Bakteria w wodzie w Wołominie! W sieci pojawiły się niepokojące informacje dotyczące skażenia w lokalnym wodociągu. Potwierdza je komunikat Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdza

W sieci pojawiły się doniesienia mieszkańców Wołomina, zgodnie z którymi w wodzie wykryto groźną bakterię. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdza, że „nastąpiło pogorszenie jakości mikrobiologicznej wody”, jednak nie podaje konkretnych przyczyn.

Na stronie internetowej PWiK, czytamy:

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wołominie podjęło natychmiastowe działania mające na celu zlokalizowanie źródła zanieczyszczeń oraz wprowadziło chlorowanie wody celem usunięcia zanieczyszczenia z sieci wodociągowej. Zarząd Przedsiębiorstwa pozostaje w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i realizuje jej zalecenia.

Woda może mieć zmienioną barwę, a także walory smakowe i zapachowe.

Groźna bakteria w wodzie w Wołominie. Chodzi o bakterię E.coli?

Prawdopodobnie w wodzie z miejskich wodociągów, wykryto bakterie z grupy coli. To oznacza, że wodę można spożywać jedynie po przegotowaniu!

W komunikacie PWiK czytamy, że od wtorku, 28 kwietnia na stacji uzdatniania wody SUW „Graniczna” oraz SUW „Lipińska”, wodę poddaje się chlorowaniu w celu stabilizacji wymaganych parametrów.

Chlor wprowadzany jest do wody w postaci podchlorynu sodu (posiada atest PZH) w ilościach nie zagrażających zdrowiu i życiu konsumentów wody. Proces jest monitorowany.

Według oficjalnych zapewnień, obecnie nie ma więc zagrożenia dla zdrowia i życia okolicznych mieszkańców.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij