×

Awaryjne lądowanie samolotu z Warszawy! Powodem była agresywna pasażerka

Awaryjne lądowanie samolotu z Warszawy! Powodem była bardzo agresywna pasażerka. To nie był koniec problemów lotu do Nowego Jorku. Rzecznik LOT-u komentuje całą sprawę.

Awaryjne lądowanie samolotu z Warszawy

Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 26 stycznia w godzinach wieczornych w czasie lotu z Warszawy do Nowego Jorku. Boeing 787-9 PLL LOT musiał awaryjnie lądować.

Powody były „medyczne”. Konkretnie chodziło o agresywnie zachowująca się pasażerkę. Zły stan kobiety nasilał się, dlatego zdecydowano się lądować w Keflaviku na Islandii.

Jak w rozmowie z TVN24 powiedział Michał Czernicki, rzecznik LOT-u:

Wczoraj w godzinach wieczornych podczas rejsu LO26, załoga stwierdziła niestandardowe zachowanie u jednej z pasażerek. Była bardzo pobudzona, niekiedy wykazywała agresję. W pewnym momencie stan kobiety pogorszył się, zagrażając jej życiu. Kapitan niezwłocznie podjął decyzję o skierowaniu samolotu do najbliższego lotniska i tuż po godzinie 22 czasu polskiego samolot wylądował w porcie lotniczym w Keflaviku na Islandii. Tam też pasażerka została przekazana wykwalifikowanym służbom medycznym

Pojawiły się inne problemy

Gdy agresywna pasażerka opuściła pokład samolotu, maszyna miała dokończyć lot. Niestety okazało się, że doszło do usterki zaworu zrzutu paliwa, czyli układu wykorzystywanego wyłącznie w czasie sytuacji awaryjnych. Konieczna była naprawa. 

Czernicki wyjaśnił, że piloci stwierdzili tę usterkę podczas testowania systemów przed wylotem w Keflaviku. Podkreślił, że bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze, dlatego:

[…] nasze samoloty mogą startować wyłącznie wtedy, gdy wszystkie systemy pokładowe są w pełni sprawne. Stąd też decyzja kapitana o naprawie tego układu

W związku z powyższym, pasażerom pechowego lotu zaproponowano „alternatywne rejsy do finalnych celów podróży” oraz zakwaterowanie w hotelach do czasu ich wylotów.

Źródła: www.radiozet.pl, biznes.wprost.pl, kontakt24.tvn24.pl

Może Cię zainteresować

zamknij