×

Awaria największych banków w Polsce! Problem dotyczy klientów na terenie całego kraju

Tego jeszcze nie było! Prawie wszystkie polskie banki zmagają się z niepokojącą awarią. Klienci nie są w stanie korzystać z bankowości elektronicznej. Czy należysz do banku, w którym wystąpiła awaria?

Kłopoty z usługami

Problemy z niedziałającymi usługami dotyczącymi bankowości internetowej pojawiły się w aż trzech polskich bankach. Klienci mBanku, ING Banku Śląskiego oraz Santander Banku mają trudności z działaniem aplikacji oraz stron WWW.

Jak udało się ustalić problem leży po stronie banków. Trudno przypomnieć sobie sytuację, w której aż trzy banki jednocześnie miały kłopoty z awarią systemu.

Osoby posiadające konta w wymienionych bankach narzekają, że pojawiają się problemy z wykonywaniem przelewów, brakiem możliwości zalogowania się do własnego konta czy niedziałającymi aplikacjami bankowymi dla firm. Na chwilę obecną nie ustalono na ile poważne są awarie. Niemniej jednak, przypuszcza się, że banki wiedzą o problemie.

Mapa awarii w poszczególnych bankach wygląda następująco. Problem dotyczy osób z całego kraju:

Santander Bank

mBank

ING Bank Śląski

Powody do niepokoju

Systemy informatyczne banków stosunkowo często zmagają się z awariami. Zwykle naprawa zajmuje od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin.

Tego typu zdarzenia nie tylko utrudniają korzystanie z bankowości jej klientom, ale również wywołują u nich niepokój. Świadczą bowiem o słabości systemów, a jednocześnie ich znacznej podatności na cyberataki. Nie pozostaje nic innego, tylko mieć nadzieję, że banki są odpowiednio przygotowane na każdą ewentualność.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik.com, Imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij