×

Autorzy czytają – poznaj audiobooki znanych osób

Książki autorstwa znanych ludzi są nie lada gratką dla grona zainteresowanych ich życiem prywatnym oraz zawodowym. Przemycają oni bowiem do nich wiele faktów i anegdot, które byłyby niedostępne w innej formie. Jeszcze lepiej, jeśli w wersji audiobookowej to oni są lektorami, dzięki czemu całość jest jeszcze bardziej wiarygodna i inspirująca. W niniejszym artykule przedstawimy kilka najciekawszych pozycji tego typu dostępnych na platformie Storytel.

„Becoming” – Michelle Obama

Szufladkowanie Michelle Obamy w charakterze jedynie byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych mija się z celem. Za sprawą walki o prawa kobiet i aktywności mających na celu promowanie zdrowego stylu życia stała się ona ikoną, z którą każdy Amerykanin/Amerykanka może się utożsamiać. Jej autobiografia to przekrój lat młodości i wkraczania w dorosłość, które to etapy zaprowadziły ją do Białego Domu. Oryginalna wersja audiobooka czytana jest przez autorkę, polska zaś przez Agatę Kuleszę. Obie dostępne są w Storytel.

Michelle Obama

„A ja żem jej powiedziała…” – Katarzyna Nosowska

Wokalistka kultowego zespołu Hey, odnosząca również sukcesy solowo – z tym głównie do niedawna kojarzona była Katarzyna Nosowska. Jednak w 2017 roku do grona osiągnięć dołączyło kolejne w postaci podbicia polskiego Instagrama. Filmiki jej autorstwa, będące trafną obserwacją otaczającej rzeczywistości, szybko stały się viralem, a to za sprawą zabawnej, prostej, ale przede wszystkim szczerej treści. Konsekwencją tego zamysłu stała się książka, w której Nosowska pokazuje, że przede wszystkim jest człowiekiem, nie zaś znaną celebrytką.

„Byłbym zapomniał” – Cezary Pazura

Tak kultowe tytuły, jak „Kiler” i „13 Posterunek” nie byłyby tak udane, gdyby nie aktor odgrywający tam główne role. Dla ludzi dorastających w latach 90’ Cezary Pazura nie był jednak jedynie aktorem. Stał się symbolem kina, niedającym się zaszufladkować jako komediant, czego dowodem są liczne udane kreacje dramatyczne. W tym wszystkim pozostawał on przede wszystkim szczerym człowiekiem, który w swojej autobiografii opisuje swoje życie jako burzliwe, miejscami mało wygodne, ale mimo wszystko radosne, gdzie granie zawsze było największą wartością.

„Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana biografia” – Kuba Wojewódzki

W polskim show-businessie o Kubie Wojewódzkim krążą legendy. Niezależnie jednak, czy związane są z jego prowokacjami, posiadanymi przez niego luksusowymi samochodami, czy życiem na salonach – wyrazistość osoby nie pozwala pozostać obojętnym na poczynania „króla TVN-u”. Ta autobiografia to bilet w jedną stronę dla odbiorcy do świata przepychu, nieustannych kontrowersji, ale i walki o swoją tożsamość, którą to można utracić z powodu medialnej maski.

Kuba Wojewódzki

„Fajbus. 997 przypadków z życia” – Magda Omilianowicz, Michał Fajbusiewicz

Program telewizyjny „Magazyn Kryminalny 997” był jednym z najsłynniejszych w historii polskiej telewizji. Przywoływał sprawy zagadkowych zbrodni i korzystał z pomocy telewidzów, aby znaleźć wciąż ukrywających się przestępców. Jego prowadzący, Michał Fajbusiewicz w wywiadzie z dziennikarką Magdą Omilianowicz opowiada nie tylko o kulisach powstawania programu, ale i swoich historiach podróżniczych, tworzonych przez siebie dokumentach oraz życiowych perypetiach.

„Polactwo” – Rafał A. Ziemkiewicz

Czy Polacy naprawdę są narodem utożsamiającym się z ze swoim krajem i jego tożsamością? Jak wygląda rodzima kultura polityczna (i czy w ogóle istnieje)? Dlaczego polska biurokracja jest tak problematyczna? Odpowiedzi, nie zawsze pozytywne, ale prawdziwe na te oraz inne pytania stara się przedstawić jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich dziennikarzy, Rafał A. Ziemkiewicz.

„Życie jest wolnością” – Beata Pawlikowska

Dla Beaty Pawlikowskiej wolność jest złożeniem sobie obietnicy, aby żyć jedynie zgodnie z własnym sercem. Ten pogląd wykrystalizował się w niej dzięki dziesiątkom odbytych podróży i poznanym ludziom. Dlatego jej biografia to manifest kobiecej siły i niezważania na przeciwności losu, ubarwiony licznymi anegdotami z różnych stron świata.

Beata Pawlikowska

Polecane