×

Atak zimy w Polsce już lada dzień! Różnica temperatur wyniesie nawet 20 stopni

Według synoptyków pierwszy atak zimy w Polsce nastąpi już za kilka dni. Dodatkowo zmiana temperatury będzie dość radykalna, w niektórych miejscach nawet o 20 stopni! Sprawdźcie, kiedy dokładnie możemy spodziewać się nadejścia zimy.

Atak zimy w Polsce

Pierwsza połowa listopada uraczyła nas wyjątkowo ciepłą pogodą. 1 listopada w niektórych regionach Polski było nawet kilkanaście stopni Celsjusza. Jednak z każdym dniem będzie robiło się coraz chłodniej. Bezsprzecznie musimy przygotować się na nadejście sporego ochłodzenia. Według wyliczeń synoptyków, pierwszy atak zimy w Polsce będzie miał miejsce już w czwartek. Natomiast w kolejnych tygodniach możemy spodziewać się nawet pierwszych opadów śniegu.

nadciąga śnieżna zima
Freepik

W poniedziałek i wtorek spotkamy się z nieznacznym ochłodzeniem granicach 1-2 stopni. Natomiast już w środę w najcieplejszym momencie dnia będzie od 3 do 8 stopni Celsjusza. Środa będzie ostatnim ciepłym dniem. Od czwartku kraj zaatakuje mroźne powietrze a poranek uraczy nas przymrozkami, szczególnie na północy i w centralnej Polsce.

Od czwartku zmiana pogody, będzie więcej słońca, ale chłodno. Temperatura spadnie poniżej zera i na północy kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg

– poinformował IMGW.

Końcem tygodnia spore ochłodzenie do -7 stopni Celsjusza

Natomiast w piątkowy poranek w północno-wschodniej części kraju może być nawet -7 stopni Celsjusza. Jednocześnie to niemal 20 stopni mniej niż w niedzielę! Co więcej, ochłodzenie to będzie nam towarzyszyło w następnych tygodniach. Jednak dzięki układom ciśnienia możemy spodziewać się też większej ilości słońca.

Grudniowe mrozy najbardziej doświadczą mieszkańców Zakopanego, gdzie będzie do -3 stopni Celsjusza. Natomiast w Szczecinie średnia temperatura będzie wynosiła 3 stopnie na plusie. Co do opadów atmosferycznych na południowym wschodzie oraz na północy kraju będą kształtować się na poziomie norm wieloletnich, a w pozostałej części Polski już powyżej tej normy.

Styczniowe temperatury również będą mieściły się w zakresie średniej z 30 lat. Jednak opady śniegu mogą zaskoczyć mieszkańców Gdańska, gdzie zazwyczaj były dość skromne w porównaniu z innymi miastami. Natomiast w Koszalinie może być to nawet 6 cm na metr kwadratowy. Luty będzie miesiącem, w którym raczej nic nie powinno nas zaskoczyć. Jednak w marcu jak prognozuje IMGW atmosferyczna wiosna wyprzedzi kalendarzową. W całej Polsce będzie cieplej niż zwykle.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x