×

Rafalala zaatakował na ulicy nastolatkę. Transseksualistka próbuje się z tego wytłumaczyć

Sieć obiegło nagranie, które zbulwersowało internautów. Nic w tym dziwnego – widać na widać popularną transseksualistkę Rafalalę brutalnie i wulgarnie atakującą na ulicy Warszawy nastoletnią dziewczynkę. Teraz sprawą zainteresowała się policja, a nawet politycy.

Czy to usprawiedliwienie?

Transseksualistka zaatakowała nastolatkę po tym, jak rzekomo śmiała się z niej. Najpierw zaczęła nią krzyczeć, co chwilę stosując „przerywnik” w postaci wulgaryzmu, później ją szturchnęła, a na koniec oblała kawą. Całą sytuację opublikowała w sieci. Internauci nie mogli uwierzyć, że ktoś – dorosły człowiek, w dodatku taki, który podobno walczy o tolerancję, mógł w taki sposób potraktować dziecko.

Na nagraniu słychać, jak Rafalala pyta dziewczynę:

Co Cię k**wa śmieszy we mnie? Ze mnie się śmiałaś. Przyjemnie k**wa? Pośmiejemy się k**wa. Zabawne k**wa to jest? Stój k**wa, co się mówi? Za co mnie k**wa przepraszasz?

Sprawą tego agresywnego i wulgarnego ataku na nastolatkę zajmie się teraz policja

Powyższy film odbił się naprawdę szerokim echem w Internecie. Nagranie skomentował nawet szef MSWiA, Joachim Brudziński. Odbyło się to na Twitterze:

To nie wszystko, co Joachim Brudziński miał do powiedzenia na temat Rafalali:

Stanowisko Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Swoje stanowisko w tej sprawie postanowił przedstawić na Facebooku również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zdecydowanie się od zaistniałej sytuacji odcinając:

NASZE STANOWISKO W SPRAWIE ATAKU RAFALALI NA NASTOLATKĘ

Sieć obiegł film zamieszczony na Snapchacie przez Rafalalę, znaną transseksualistkę. Chwali się na nim atakiem na dziewczynkę, na oko 13-letnią, która miała zaśmiać się na widok Rafalali (…)

Temat podchwyciły natychmiast wszelkie prawicowe portale. „Lewacki terror”, „prostytutka”, „to coś” – piszą szmatławce w swoim stylu starając się podsycać nienawiść do osób LGBTQ. W komentarzach roi się od homofobii, nawoływania do eksterminacji osób nieheteronormatywnych, bluzgów i mowy nienawiści rodem z propagandy III Rzeszy. Zajmiemy się ich autorami

Ale to jest tylko jedna strona medalu, jest też druga

Wielokrotnie stajemy w obronie osób LGBTQ i będziemy to robić nadal, jednak nie możemy przyznać, że nic się nie stało, bo atakująca jest trans. Rafalala zachowała się skandalicznie.

Potrafimy zrozumieć, że ciężko jest żyć, gdy wciąż wytykają cię palcami i spotykasz się na każdym kroku z nietolerancją. Jednak atakowanie bezbronnego dziecka to gruba przesada! Być może rzeczywiście dziewczynka naśmiewała się, ale to nie jest powód, by ją szarpać, wyzywać i oblewać kawą! A po wszystkim zamieścić w sieci film dokumentujący upokorzenie dziewczynki

Nadal będziemy występować w obronie praw mniejszości seksualnych, domagać się równego traktowania i naciskać na rozwiązania prawne rzeczywiście równające status społeczny wszystkich obywateli, bez względu na ich orientację. Jednak uważamy, że Rafalala robi więcej złego niż dobrego w sprawie walki o równouprawnienie osób LGBTQ. Ośrodek wysłał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Rafalalę

„Druga strona medalu”?

Do wszystkich artykułów oraz wiadomości na temat tego zajścia postanowiła odnieść się także sama Rafalala. Transseksualistka opublikowała na swoim facebookowym profilu nagranie, które ma przedstawić jej wersję tych wydarzeń:

Opublikowany przez Ninę Kukawską Niedziela, 15 kwietnia 2018

A nam pozostaje zapytać – czy tak powinno walczyć się o tolerancję oraz akceptację?

Może Cię zainteresować

zamknij