×

Atak na polski konsulat w Hamburgu. Widać było ogień i unoszący się dym

W nocy z piątku na sobotę miał miejsce atak na polski konsulat w Hamburgu. Budynek został obrzucony kamieniami i pojemnikami z farbami w barwach rosyjskiej flagi.

Atak na polski konsulat w Hamburgu

Jak poinformował portal Hamburg24.de, do ataku na polski konsulat Generalny RP w dzielnicy Steilshoop w Hamburgu doszło w środku w nocy z piątku na sobotę około godziny 2:25. Budynek obrzucony kamieniami i pojemnikami z farbami w kolorach rosyjskiej flagi – białym, niebieskim i czerwonym. Ponadto dojazd straży i policyjnych radiowozów do budynku był utrudniony poprzez porozrzucane na ulicy płonące opony.

Przed konsulatem leżały dziesiątki kamieni, kostek brukowych, świec dymnych i pojemników po farbie

– podaje portal Hamubrg24.

Kto dopuścił się ataku na polski konsulat?

Zatrzymano osoby, które były podejrzewanego ten perfidny atak na polski konsulat. Jednak z powodu braku wystarczających dowodów, zostały wypuszczone.

Trzy osoby zostały aresztowane w pobliżu miejsca zdarzenia, zostały jednak wypuszczone z powodu braku wystarczających dowodów

– informuje niemiecki portal.

Niemiecka policja prowadzi dochodzenie w sprawie ataku na polski konsulat w Hamburgu. Póki co nie wiadomo, kto stoi za całą sytuacją i jaki był motyw przewodni sprawców.

Reakcja Kremla po oblaniu farbą ambasadora. „Fani nazizmu odsłonili twarze”.

Źródła: www.rmf24.pl, twitter.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować