×

78-latek zaatakował młodą dziewczynę w autobusie. „Nagle rozległ się przeraźliwy pisk”

Przerażający incydent, do którego doszło w Krakowie w autobusie linii 704, został opisany na stronie Platformy Komunikacyjnej Krakowa na Facebooku. Jak podaje jeden ze świadków, do środka transportu miejskiego około godziny 19.00 wsiadł starszy, 78-letni mężczyzna. Kiedy tylko zobaczył siedzącą w pierwszym rzędzie dziewczynę, stanął nad nią i zaczął ją obrażać, ponieważ… nie ustąpiła mu miejsca. Wtedy wszystko się zaczęło.

Mężczyzna szybko przekroczył kolejną granicę

Podczas gdy padały kolejne wyzwiska pod adresem młodej dziewczyny, w pewnym momencie starszy mężczyzna nie wytrzymał, złapał ją za włosy i szarpnął chcąc dać pasażerce autobusu nauczkę.

W autobusie rozległ się przeraźliwy pisk, ale nikt z pasażerów nie zareagował – relacjonuje świadek

Interwencja kierowcy

Zaistniała sytuacja już po chwili bardzo poruszyła kierowcę, który jako jedyny stanął w obronie dziewczyny. Mężczyzna wdał się w burzliwą dyskusję z agresorem, po czym chwycił za telefon i zadzwonił na policję. Chcąc, aby sprawca awantury pozostał na miejscu, zaapelował, że nie wypuści pasażerów do czasu interwencji funkcjonariuszy. 

Reakcja pasażerów

O ile wydawać by się mogło, że sytuacja jest już pod kontrolą, nic bardziej mylnego. Decyzja kierowcy bardzo nie spodobała się bowiem pasażerom, którzy zaczęli domagać się, aby otworzył im drzwi. W autobusie rozpętała się prawdziwa burza. Jakby tego było mało, w skutek zamieszania kierowca zagapił się i wjechał w inny zaparkowany autobus.

Stłuczka była dotkliwa – komentuje świadek

Sprytny 78-latek

W skutek wszechobecnej awantury kierowca ostatecznie otworzył drzwi. Z zaistniałej sytuacji postanowił skorzystać także 78-letni staruszek, który chwilę wcześniej zaatakował dziewczynę i rozpętał całą awanturę. Mężczyzna szybko został jednak zatrzymany przez jednego z pasażerów, który przyglądał się zdarzeniu. Starszy pan był natomiast sprytniejszy.

Ku zaskoczeniu wszystkich, starzec (około 90 kg wagi) otworzył lufcik z tyłu autobusu i w ekwilibrystyczny sposób zaczął przeciskać się przez szybę prosto na ulicę! W pogoni za nim rzucił się jeszcze chłopak, który wcześniej go zatrzymał, ale nie zdążył, „dziadek” zaczął uciekać między bloki – opisywał świadek zdarzenia

Zatrzymanie mężczyzny

Ostatecznie policji udało się zatrzymać 78-latka, który został wylegitymowany. Zaatakowana dziewczyna, która miała prawo do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, nie zrobiła tego, a starszy mężczyzna został puszczony wolno. No cóż, nie pozostaje nam w takim razie nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że nigdy więcej nie rozpocznie tego typu awantury.

Konsekwencje

Jak wynika z oświadczenia krakowskiego MPK, finalnie uszkodzone zostały dwa autobusy, a nikt z pasażerów nie został ranny. Czy ktoś odpowie za zniszczenie środków transportu miejskiego? Wszystko wskazuje na to, że nie, bowiem „nie zostały stwierdzone okoliczności, które wskazywałyby na konieczność ukarania kierowcy”.

Słyszeliście o podobnych przypadkach? Czy dziewczyna powinna ustąpić miejsca starszemu mężczyźnie? Czy kierowca zareagował odpowiednio wtrącając się w awanturę, która miała miejsce w autobusie? A może zareagować powinien ktoś inny? Czekamy na Wasze opinie!

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Polecane

Może Cię zainteresować