×

„Artyści przeciw nienawiści” koncert z inicjatywy Dody. Wyciąga rękę do wszystkich

Doda na swoim koncie na Instagramie po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku i fali negatywnych komentarzy, które pojawiły się w sieci, postanowiła zadziałać coś w tej przestrzeni, która dotyka także ją. Zaapelowała do wszystkich artystów, z którymi nie była w najlepszych stosunkach, aby to wszystko zmienić i razem powiedzieć STOP nienawiści.

Akcja bardzo szybko rozprzestrzeniła się w sieci i zebrała duże grono zainteresowanych osób

W tej chwili wiemy już, jakie znane osoby – nie tylko muzycy, wyrazili chęć udział w „Artyści przeciw nienawiści”. W tym celu powstało konto w social mediach opatrzone logo, podkreślającym charakter spotkania.

Szczerze poruszona Doda na swoim profilu zwróciła się do fanów i poinformowała o tym, że nie spodziewała się takiego odzewu ze strony artystów

„Artyści przeciw nienawiści” to inicjatywa, która ma walczyć z bardzo ważnym problemem, który trzeba nazwać po imieniu i trzeba się przeciwstawić i nie bagatelizować. Nienawiść jest problemem i wspólnymi siłami, zbierając wszystkich naszych fanów, spróbujemy krok po kroku zamienić to na miłość.

Nie spodziewałam się w najśmielszych snach… Jestem bardzo szczęśliwa i serdecznie pragnę podziękować też wszystkim moim kolegom i koleżankom artystom. Naprawdę to jest coś niesamowitego i daje mega mega nadzieję. Pamiętajcie proszę, że my artyści chcemy zrobić sami, od serca i wyjątkowo, więc potrzebujemy dużo wsparcia organizacyjnego i takiego technicznego.

Chcielibyśmy go zrobić w Gdańsku w Ergo Arenie, jeżeli się nie uda, no to na przykład na Stadionie Narodowym w Warszawie – tak żeby połączyć jak największą liczbą osób. Wiem, że dzisiaj miała być oficjalna lista artystów, którzy zgodzili się wystąpić na naszym koncercie, ale jest ich ponad 90! Mamy się spotkać w tym tygodniu i wtedy podamy listę osób, które wystąpią na scenie, aby zapewnić fajny 3-godzinny koncertowy czas

Na tę chwilę wiadomość Doroty Rabczewskiej rozprzestrzeniła się w sieci w ekspresowym tempie i swoją chęć udziału i pomocy w koncercie zgłosiło wielu znanych artystów

Kto jest chętny na pomoc? Wśród tej blisko setki osób znajdują się:

Dawid Kwiatkowski, Grzegorz Hyży, Margaret, Ania Karwan, Stanisław Karpiel-Bułecka, Ewelina Lisowska, Ramona Rey, Aleksandra Szwed, Sarsa Markiewicz, Leszek Stanek, Halina Mlynkova, Julia Wieniawa, Grzegorz Skawiński, Katarzyna Nosowska, Magda Gessler, Madox, Iwona Węgrowska, Mela Koteluk, Łukasz Zagrobelny, Magda Steczkowska, Patrycja Kazadi, Cleo, Natalia Szroeder, Dorota Gardias, Artur Chamski, Baron z Afromental, Bajm, BOKKA, Red Lips, Rafał Szatan, Igor Herbut, Michał Szpak, Kasia Popowska, Natalia Kukulska, Mery Spolsky, Gromee, Quebonafide, Mandaryna, Daria Zawiałow, Wilki, Enej, Barbara Kurdej-Szatan, Kasia Wilk, Joanna Moro, Agnieszka Hyży, Maryla Rodowicz, Marina Łuczenko, Sylwia Przybysz, Sławek Uniatowski, Robert Janowski, Marek Kaliszuk, Patrycja Markowska, Doda, Katarzyna Skrzynecka, Gosia Andrzejewicz, Budka Suflera, Przemysław Piotr Pasternak, Anja Orthodox, Kasia Cerekwicka, VNM, Maja Hyży, Kasia Moś, Roksana Węgiel, Ralph Kamiński, Bovska, Golec uOrkiestra, Sound’n’Grace, Małgorzata Ostrowska, Ewa Farna … a lista jest jeszcze dłuższa!

Genialna inicjatywa, gratulujemy!

Może Cię zainteresować