×

Ze szpitala psychiatrycznego uciekł pacjent. Może być niebezpieczny!

Artur Kuczera poszukiwany. Chory na schizofrenię paranoidalną 25-latek trzy tygodnie temu wyszedł z Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu i od tamtej pory ślad po nim zaginął. Niepokój budzi nie tylko to, że nikt nie wie, gdzie aktualnie przebywa, ale również fakt, że od momentu ucieczki nie przyjmował leków, które wygaszały objawy choroby. W związku z tym może zagrażać zdrowiu i życiu swojemu jak i innych.

25-latek uciekł z Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego

Chory na schizofrenię 25-latek uciekł z Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego 18 sierpnia 2019 roku około godziny 19.00.

Szpitalna kamera ujęła tylko moment, gdy Artur wybiega ze szpitala i kieruje się w stronę muru. Nie przeskoczył przez niego, bo mur jest za wysoki. Jak wynika z notatki lekarza dyżurującego, nie ma potwierdzenia, że kuzyn opuścił szpital. Także według policji kamery na sąsiednich ulicach go nie uchwyciły – mówi Wirtualnej Polsce pani Iwona, kuzynka poszukiwanego 25-latka

Pacjent nie ma przy sobie praktycznie nic. Wiadomo, że nie zabrał dowodu osobistego, pieniędzy i lekarstw, które odgrywały w jego przypadku niezwykle istotną rolę. Podczas gdy od dłuższego czasu ich nie przyjmuje, może być niebezpieczny dla samego siebie i innych.

Artur Kuczera poszukiwany
Facebook

Artur Kuczera poszukiwany

Artura szuka policja, a także Dolnośląskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na chwilę obecną wiadomo, że 25-latek podobno był widziany jakiś czas temu we Wrocławiu przy ul. Wybrzeże Józefa Conrada-Korzeniowskiego. Niewykluczone, że podąża w stronę Siedlec lub Oławy. Skąd takie podejrzenia? Artur wcześniej wraz z bratem mieszkał bowiem w okolicach Osiek, Oleśnicy Małej i wspomnianych wcześniej Siedlec i Oławy.

Sprawdzamy okolice w których był widziany. Sprawdzamy działki, opuszczony już szpital dziecięcy, parki, pustostany. Pomóżcie nam odnaleźć Artura !! Udostępniajcie dalej – apeluje Dolnośląskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Charakterystyka zaginionego

25-latek ma około 175 cm wzrostu, bujne włosy i dwutygodniowy zarost. Jest drobnej budowy ciała. W dniu, w którym zaginął, ubrany był w białą koszulę, krótkie spodenki typu szorty koloru niebieskiego z białymi lampasami i klapki.

Artur Kuczera Poszukiwany
Dolnośląska Policja

Policja apeluje o pomoc

Każdy, kto widział Artura lub zna jego miejsce pobytu, proszony jest o kontakt z policją w Oławie lub Grupą Poszukiwawczą Dolnośląskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pod numerem telefonu 697 112 999. Informacji można również udzielić na Facebooku lub mailowo: itaka@zaginieni.pl. Informatorzy mają zapewnioną dyskrecję.

Może Cię zainteresować

zamknij