×

Artur Barciś ma COVID-19. Aktor opublikował na YouTube poruszające wyznanie

Artur Barciś ma COVID-19. Aktor postanowił podzielić się z Polakami swoim doświadczeniem dotyczącym przebiegu choroby. Napisał wiersz, w którym szczerze opowiedział o tym, jak wygląda codzienność chorych na COVID-19.

Artur Barciś ma COVID-19

Mieliśmy już okazję przekonać się, że koronawirus może dotknąć każdego, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Na COVID-19 zachorowali już m.in. Andrzej Duda, Donald Trump czy Radosław Majdan. Teraz do grona chorych dołączył także znany aktor, Artur Barciś. Mężczyzna zdecydował się opowiedzieć publicznie o tym, co obecnie przeżywa. W serwisie YouTube zamieścił smutne nagranie, na którym bez ogródek wyznał całą prawdę na temat koronawirusa. Aktor wyrecytował dla internautów wiersz własnego autorstwa. Zdradził w nim szczegóły tego, jak wygląda jego walka z chorobą. Utwór zatytułowany „Obcy” opowiada o najintymniejszych aspektach przebiegu choroby. Łamiącym się głosem Barciś mówi:

Myślisz, że cię to ominie, że ciebie to nie dotyczy. Nie ma go w twojej rodzinie, nie ma go w twojej okolicy. Aż nagle, niespodziewanie czujesz, że coś się nie zgadza. Że nie smakuje śniadanie, że twoje ciało cię zdradza. Powoli i metodycznie jak bardzo sprawny mechanizm, wysyła swoje wytyczne przejmując już twój organizm.

W swoim wierszu Artur Barciś przestrzega ludzi przed tym, jak przebiega zakażenie COVID-19. Zwraca uwagę na to, że w chwili obecnej nie ma żadnego lekarstwa na koronawirusa i jedynym dostępnym sposobem jest leczenie objawowe. 

Cała prawda o chorobie

Artur Barciś wylicza, co czeka każdego zakażonego COVID-19.

Powiem ci co cię czeka. Doświadczam tego codziennie. Nie, nie ma na niego lekarstw, zmierzysz się z nim samodzielnie. Kaszel od rana do nocy, potem od nocy do rana. Będziesz się zwijał z niemocy, osłabniesz od niewyspania. Gorączka cię mokrym kocem rozbije na tysiąc drgawek, a suchy kaszel jak z procy odbierze wiarę w poprawę. Mdłości, ból mięśni i głowy, nogi i ręce jak z waty. Obcy się wybrał na łowy i wali do ciebie z armaty. I będzie się bawił długo, nie licz, że cię porzuci. Dziś ty jesteś jego sługą, masz tańczyć jak ci zanuci. Więc będziesz robił co każe, zwiniesz się w rogu pokoju, a on ci wtedy pokaże w jakim jest dzisiaj nastroju.

Aktor podkreśla, jak wielkim problemem jest poczucie samotności, z którym zmagają się ludzie zarażeni COVID-19.

Samotność dobije cię z boku, choć masz przyjaciół, rodzinę, nikt cię nie wyrwie z rynsztoku ani na jedną godzinę. Nie zwierzam się by narzekać, nie chcę współczucia nad głową. To apel mój byś nie czekał, że będzie bezobjawowo.

Przypomnijmy, że tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 785 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 236 zgonach.

Fotografie: YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij