×

Koronawairus: Apple odnotowuje ogromne spadki w sprzedaży. Wszystko przez koronawirus

Wygląda na to, że to Apple straci finansowo najwięcej przez epidemię koronawirusa. Jaki związek ma amerykański koncern z epidemią w Chinach?

Apple ostrzegł, że mało prawdopodobne jest spełnienie wytycznych dotyczących sprzedaży. Wszystko przez koronawirus.

Apple odnotowuje straty przez koronawirus

Pisaliśmy ostatnio o nietypowych następstwach koronawirusa – np. o tym, że Chiny muszą spalić ogromne ilości pieniędzy. W poniedziałek Apple poinformował, że prawdopodobnie nie jest w stanie spełnić wymogów sprzedażowych w miesiącu marcu. Zaledwie trzy tygodnie po wybuchnięciu epidemii koronawirusa, koncern zaczyna mieć ogromne problemy.

Na dzień dzisiejszy Apple to najcenniejsza firma technologiczna na świecie. To właśnie ona stała się jedną z największych korporacyjnych ofiar epidemii koronawirusa w Chinach.

Epidemia koronawirusa

Szybko rozprzestrzeniający się wirus zabił prawie 1900 w Chinach i dotknął około 72000 osób. Liczba ofiar ciągle się zmienia. Izolacja Chin od reszty świata, zakłóciła łańcuch dostaw i opóźniła ponowne otwarcie fabryk po dłuższej świątecznej przerwie Księżyca.

Zakłady produkcyjne w Chinach, które produkują iPhona i inne urządzenia elektroniczne Apple, zaczęły ponownie się otwierać. Niestety, produkcja Apple rozwija się wolniej niż oczekiwano. Oznacza to, że mniej iPhone’ów będzie dostępnych w sprzedaży na całym świecie. Poprzez zmniejszenie ilości produktów na rynku Apple będzie jedną z największych firm zachodnich, które ucierpią z powodu wybuchu epidemii.

Część sklepów Apple została zamknięta

Niektóre sklepy w kraju pozostają zamknięte lub działają krócej. Specjaliście z Apple są pewni, że wpłynie to negatywnie na sprzedaż w tym kwartale. Elektronika z Chin stanowi 15% przychodów Apple’a, czyli 13,6 miliardów dolarów. W ostatnim kwartale sprzedaż produktów z Chin dostarczyła firmie 18% przychodu.

Przychody spadną

Pod koniec stycznia Apple prognozował przychody na poziomie 63–67 miliardów dolarów w kwartale kończącym się w marcu. Firma liczyła na większe zyski niż dotychczas. Na dzień dzisiejszy firma nie przedstawił nowej prognozy przychodów.

Myślicie, że Apple będzie najbardziej stratną firmą w czasach epidemii? Korzystacie z ich elektroniki?

 

Źródła: www.reuters.com, www.bankier.pl
Fotografie: facebook.com (miniatura wpisu), Facebook

Polecane