×

Tę małą dziewczynkę zna dzisiaj cały świat. Wyrosła na naprawdę piękną kobietę

Ta słodka dziewczynka ze zdjęcia to nikt inny jak Angelina Jolie. Udało Wam się poznać ją od razu? Niektórzy mają z tym ogromny problem.

Angelina urodziła się w 1975 roku

Swoją karierę w show-biznesie rozpoczynała jako modelka. Już w wieku 14 lat pracowała dla znanej agencji Finesse Model Management.

Kolejnym krokiem było aktorstwo

Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiała na scenie teatru i w amatorskich produkcjach swojego brata.

Lara!

Mimo że bardzo szybko zagrała w wielu produkcjach filmowych i dostała cały ogrom nagród, to prawdziwą sławę dała jej dopiero rola Lary Croft w głośnym filmie Tomb Rider

Co absurdalne, właśnie za tę rolę otrzymała swoją pierwszą nominację do złotej maliny w kategorii: najgorsza aktorka. To był początek jej złej passy.

Przez trzy lata z rzędu otrzymywała tę nominację

Wielka miłość

Jej zła passa odwróciła się, gdy otrzymała rolę w filmie Mr. & Mrs. Smith. Tam też poznała Brada Pitta, wieloletniego partnera, (byłego już) męża oraz ojca jej dzieci.

Inne talenty

W 2007 roku okazało się, że Angelina ma nie tylko talent aktorski, ale i reżyserski. W tej dziedzinie zadebiutowała reżyserując film dokumentalny A Place in Time.

Dobre serce

W 2001 roku podczas pobytu w Kambodży, po tym jak zobaczyła prawdziwe życie mieszkańców tego kraju, zaczęła angażować się w działalność humanitarną.

Aktorka boryka się też z wieloma problemami zdrowotnymi

Wykryto u niej obecność mutacji genu BRCA1. Oznacza to, że znajduje się w grupie ryzyka zachorowania na raka piersi oraz jajników. Dlatego zdecydowała się na podwójną mastektomię oraz usunięcie jajników i jajowodów.

Głośny rozwód

We wrześniu 2016 roku świat obiegła informacja, że małżeństwo Angeliny oraz Brada rozpadło się. Było to szokiem dla wszystkich fanów, ponieważ para uchodziła za jedną z najbardziej zakochanych w całym Hollywood.

Jolie na swoją sławę zasłużyła naprawdę ciężką pracą. Jest laureatką wielu nagród filmowych, w tym Oscara (2000 r.) oraz 3 Złotych Globów.

Posiada niezwykłą urodę już od najmłodszych lat, prawda?

Może Cię zainteresować

zamknij