×

Angelina Jolie przekazała milion na głodujące dzieci cierpiące przez koronawirus

Aktorka jest znana nie tylko ze względu na swoją niezwykłą urodę, ale i działalność filantropijną. Tym razem Angelina Jolie przekazała milion dolarów na rzecz głodujących dzieci. Szczególnie tych, które ucierpiały w związku z pandemią koronawirusa.

Angelina Jolie przekazała milion dolarów na rzecz głodujących dzieci

Choć w rzeczywistości, w której jedzenie i inne dobra wyrzuca się na śmietnik, wielu z nas wydaje się to nieprawdopodobne, w wielu krajach nadal są ludzie, którzy umierają z głodu. Wśród nich są dzieci.

Dla niektórych dzieci posiłek, jaki otrzymują w szkole, jest jedynym posiłkiem, który wkładają do ust każdego dnia. Gdy z powodu rosnącego zagrożenia epidemicznego szkoły zamknięto, dla wielu uczniów ta decyzja oznaczała jedno – głód.

Angelina Jolie przekazała milion dolarów na rzecz organizacji No Kid Hungry, która walczy z niedożywieniem dzieci z nieuprzywilejowanych rodzin.

W oświadczeniu dla organizacji, aktorka wyjaśnia:
Ponad miliard dzieci na całym świecie nie chodzi obecnie do szkół z powodu pandemii koronawirusa. Dla wielu z nich posiłki, które otrzymywały w szkołach, to podstawa wyżywienia – w samej Ameryce są to 22 miliony dzieci. No Kid Hungry podejmuje zdecydowane wysiłki, aby dotrzeć do jak największej liczby takich dzieci i im pomóc.

Tym samym, po raz kolejny potwierdziło się stwierdzenie, że dobro się mnoży. W odpowiedzi na szlachetną decyzję aktorki, pomoc zadeklarowały inne znane osoby. Wśród nich są m.in.: Jennifer Garner, Amy Adams, oraz Camila Cabello.

Imponująca działalność na rzecz potrzebujących

Bardzo często mówi się o Angelinie Jolie w kontekście jej związku z Braddem Pittem. Natomiast paradoksalnie mniej uwagi media poświęcają niezwykłej działalności Jolie.

Piękna aktorka dwukrotnie otrzymała Złoty Glob. Za rolę w „Przerwanej lekcji muzyki”, Jolie zdobyła Oscara. Ale sukcesy osiąga również na innym polu.

Jolie od lat wspiera organizacje charytatywne, odwiedza obozy dla uchodźców i bierze udział w misjach humanitarnych. Jest ambasadorką dobrej woli ONZ i międzynarodową ambasadorką UNICEF. Oprócz tego, aktorka wspiera finansowo 10 szkół w Kambodży, z której pochodzi jej adoptowany syn, a także 3 inne szkoły dla dziewcząt w Afganistanie i Kenii.

Prywatnie aktorka jest matką szóstki dzieci, z czego troje adoptowała w Kambodży, Etiopii i Wietnamie.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować