×

Angela Merkel na wakacjach. W tak sportowym wydaniu jej jeszcze nie widzieliście

Angela Merkel jest właśnie na zasłużonych wakacjach. Kanclerz Niemiec razem z mężem postawiła na aktywny wypoczynek. Na urlop wybrali włoską miejscowość Sulden, położoną w Alpach. Fotoreporterzy uchwycili Angele Merkel w czasie pieszej wycieczki. Rzadko zdarza się okazja, by zobaczyć ją w tak nieoficjalnym wydaniu.

Angela Merkel wypoczywa na wakacjach

65-letnia Angela Merkel i jej 70-letni mąż Joachim Sauer odpoczywają we Włoszech. Jednak w przeciwieństwie do większości turystów, nie korzystają z pięknych plaży i południowego słońca. Po wizycie na festiwalu wagnerowskim w Bawarii, za cel swojego wypoczynku wybrali wędrówki po Alpach. Właśnie w czasie jednego ze spacerów, na kanclerz Niemiec natknęli się reporterzy.

angela merkel na wakajach z mężem
Imgur

Angela Merkel na wakacjach w odmienionej wersji

Przypuszczamy, że mało który z naszych czytelników miał okazję, by zobaczyć Angele Merkel w takiej wersji. Kanclerz Niemiec śmiało można by nazwać „królową garsonek”, ale tym razem miała na sobie polarową bluzę, jasne trekingowe spodnie i czapkę z daszkiem, czyli idealny strój na pieszą wędrówkę z plecakiem.

angela merkel na pieszej wędrówce w alpach
Imgur

Niemieccy politycy chętnie odwiedzają włoskie Alpy

To nie pierwszy raz, kiedy małżeństwo wybrało się na aktywny urlop w Vinschagu. Co ciekawe, ten sam region na wakacje wybrał prezydent Niemiec, Frank-Walter Steinmeier. Odpoczywa w Bolzanko, położonym w gminie Ritten.

Może Cię zainteresować