×

Andrzej Duda wracał z nart na sygnale. Inni musieli stać wiele godzin w korku

Z Wisły w kolumnie i na sygnale, tak prezydent Andrzej Duda wracał z nart. Spotkała go za to fala krytyki ze strony wzburzonych internautów: „nie wszyscy stoją w dwugodzinnym korku”.

Andrzej Duda wracał z nart

Prezydent RP skorzystał ostatnio z poluzowania obostrzeń i wyjechał na urlop. Przez ostatnie dni Andrzej Duda był widziany na beskidzkich stokach narciarskich, gdzie znajduje się prezydencka rezydencja.

W czwartek urlopującego prezydenta na stoku w Beskidzie Śląskim sfilmowała stacja TVN24. Duda w krótkiej rozmowie z reporterem stwierdził, że warunki na trasie są złe.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Jak wynika z relacji wielu internautów, prezydent zakończył już pobyt w Wiśle i w niedzielę wrócił do Warszawy. Jednakże w tym czasie zdążył narazić się wielu osobom.

W mediach społecznościowych można znaleźć nagrania, na których widać kolumnę samochodów SOP, która na sygnale omija korki. Wzburzeni internauci komentują:

Korki, korki… ach te korki.

No, bobasek się wyjeździł, czyli jutro zamknięcie stoków.

Nie wszyscy stoją w dwugodzinnym korku.

W kwestii wypoczynku głowy państwa głos w Radiu Zet zabrał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień:

Prezydent powinien wyjeżdżać na narty w środku pandemii? Nie wiem, czy był na nartach, nie wiem, jak długo przebywał. Na pewno nie łamał żadnych przepisów.

Prezydent wykorzystuje swoją pozycję?

Każdy kierowca chciałby odpalić koguta i błyskawicznie przejechać korytarzem życia. Jednakże, jak dobrze wiemy, takie możliwości posiadają wyłącznie pojazdy uprzywilejowane. I choć zachowanie kierowcy oraz ochroniarzy Andrzeja Dudy może irytować innych uczestników ruchu, było ono zgodne z obecnymi przepisami.

W przypadku ochrony głowy państwa taka kolumna nie może sobie pozwolić na stanie w korku. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, gdzie pojazdy mogą zostać zablokowane, a prezydent znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Według informacji ze strony Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda od poniedziałku wraca do swoich obowiązków.

Źródła: gazetakrakowska.pl, wiadomosci.onet.pl, www.wprost.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij