×

Amerykanie „oszukują system”. Ażurowe maski podbijają rynek

Amerykanie „oszukują system” i są z tego niezwykle dumni. Czy w ogóle wiedzą, do czego służą maseczki ochronne i jaką rolę mają spełniać?

Ażurowe maski

Na popularnej platformie sprzedażowej Etsy pojawiły się ostatnio ażurowe maseczki na twarz. Mają kształt identyczny jak zwykłe maseczki, tylko wykonane są… z siatki.

Ich zadanie jest proste: mają chronić użytkownika przed …mandatem. Zawsze przecież może argumentować, że maskę nosi i to nawet zgodnie z zaleceniami, czyli sumiennie dopełnia obowiązku zakrywania ust i nosa. A to, że dziurkowany materiał nie chroni ani użytkownika maseczki ani nikogo wokół niego, to już inna sprawa…

Ilość oferowanych modeli tak zwanych mech masks zbliża się już do 2 tysięcy.  Osoby, które ja kupują, nic sobie nie robią z ostrzeżeń w mediach, że maseczka z gazy albo siatki nie chroni przed koronawirusem.  Są za to bardzo dumni ze swojej pomysłowości i dzielą się między sobą entuzjastycznymi opiniami:

Maseczki są genialne, można w nich swobodnie oddychać.

 

 

Amerykanie „oszukują system”

Zwolennicy opinii, zresztą potwierdzonych naukowo, że prawdziwe maski ochronne rzeczywiście ograniczają rozprzestrzenianie  koronawirusa, nie kryją oburzenia. W magazynie Insider ukazał się artykuł na ten temat:

Te produkty to w istocie “anty-maski” czyli osłony twarzy, które pozornie są zgodne z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, a w rzeczywistości nie chronią użytkownika ani osób wokół niego przed COVID-19.

Autor dodaje jeszcze pod adresem użytkowników „mech masks”, że w istocie są anty-maseczkowcami, a nosząc ażurowe maski w rzeczywistości bojkotują nakaz.

Zwolennicy dziurkowanych masek wytykają zaś „maseczkowcom”, że im i władzom wcale nie zależy na zdrowiu obywateli, tylko na podporządkowaniu ich abstrakcyjnym nakazom. Jeden z internautów zauważył:

Noszę tę maskę, jest fajnie, mogę oddychać. Nikt mi nie zwraca uwagi, co po prostu pokazuje, że nie chodzi o wirusa tylko, żeby zmusić obywateli do uległości.

W obliczu tego zamieszania platforma zakupowa Etsy wydała oświadczenie:

Sprzedawane na Etsy produkty takie jak maski i płyny odkażające do rąk nie są produktami klasy medycznej. Firma nie może być obarczana odpowiedzialnością za nieskuteczność produktów pod względem medycznym lub leczniczym.

Źródła: pantarhei24.com, www.etsy.com

Polecane

Może Cię zainteresować